Санкції до будинку в Кривому Розі

19.02.2015, Комуналка
Друкувати

Запитання від читачів: " Нещодавно на нашому будинку з’явилось оголошення КП «Кривбасводоканал» про загальний борг мешканців у сумі близько 13 тисяч гривень, - говорить Іван Федорович з вул. Димитрова, 67.

- При цьому водопровідники обіцяють вжити заходи до мешканців будинку, аж до обмеження водопостачання. В оголошенні не йдеться, що обмежуватимуть воду тільки боржникам. То як - може і ретельним платникам перепасти на горіхи?"

Доконаним фактом є потреба сповна і своєчасно оплачувати отримані житлово-комунальні послуги, у тому числі й за холодне водопостачання та водовідведення. Тим паче, що цей вид послуги в нашому місті є одним з найбільш стабільних, вона надається безперервно і цілодобово, а її вартість є однією з найменших по всій Україні.

Щодо заходів впливу, то вони повинні застосовуватись у рамках чинного законодавства до неплатників, але не до всіх гуртом, а до конкретного боржника. Адже у кожного власника квартири в багатоповерхівці є свій особовий рахунок, рух коштів по якому і визначає наявність або відсутність боргів за послуги. Тому заходи мають вживатись до конкретного неплатника з конкретної квартири, аж до відключення його від холодного водопостачання та припинення водовідведення зі стягненням заборгованості у примусовому порядку. Ось як у секторі приватної забудови, де заходи впливу застосовуються до неплатників з конкретного будинку, а не до всієї вулиці або кутка загалом. Так само й по квартирах - припиняти надання послуги боржнику до моменту розрахунку закон дозволяє, але з дотриманням певних вимог, саме неплатнику, а не всім поспіль. Це тільки в утриманні будинку і прибудинкової території й теплопостачанні з технологічних причин відповідальність мешканців спільна, а за іншими видами послуг кожен сам за себе розраховується і сам за себе відповідає.

Едуард Білик, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах