Що робити, якщо в медзакладі переконують підписати декларацію за пропискою (інструкція МОЗ)

04.04.2018, Медицина
Друкувати

 Відмова лікаря підписати декларацію через прописку - це порушення закону, нагадала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. Кожен українець вільний у виборі свого сімейного лікаря. Тож, якщо в медзакладі нас намагаються переконати в іншому, слід пам'ятати свої права й звертатися за роз'ясненнями.

     "Ми уважно слідкуємо за кампанією “Лікар для кожної сім’ї”. За останні дні отримуємо звернення громадян, що в деяких медзакладах їм відмовляють у вільному виборі лікаря. Найчастіший аргумент - пацієнт приписаний до іншого дільничого лікаря, тому має підписати декларацію в іншому місці. Це неправда, - наголосила Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбуці. - Ви вільні у виборі свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, де б ви не жили чи були зареєстровані, в якого б лікаря не обслуговувалися раніше".

     Нагадуємо, що Відмовити в підписанні декларації можуть лише з двох причин: якщо заклад ще не підключений до електронної системи охорони здоров’я, і якщо всі лікарі медичного закладу набрали оптимальну кількість пацієнтів. Все інше - це порушення законодавства.

     Тож МОЗ надає інструкцію - як діяти, коли відмовляють у підписанні угоди.

     Подаємо її без змін.

1. Перш за все подумайте чи не варто обрати інший медичний заклад, в якому не будуть намагатися порушувати ваші права, встановлені законом.

2. Процитуйте лікарю «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу», затверджений Наказом МОЗ №503 від 19 березня 2018 року https://goo.gl/T14NT2. Саме цей документ регламентує процес вибору лікаря, подання та припинення дії декларації з вибору лікаря.
«Пункт II. 1. Пацієнт (його законний представник) має право обрати лікаря, який надає ПМД, незалежно від зареєстрованого місця проживання...»

3. Зверніться за роз’ясненнями до головного лікаря.

4. Якщо головний лікар відмовляє у реалізації вашого права на вільний вибір лікаря, зверніться до місцевого управління охорони здоров’я із заявою на ім’я керівника управління: https://goo.gl/CqsHU2

5. Ви можете поділитися своїм досвідом у спеціальній формі зворотного зв’язку МОЗ України https://goo.gl/forms/CL2mQGT20GwgOBAn2. Повідомляйте нам про такі випадки - будемо оперативно реагувати.   

    Більше про те, що робити, коли у медзакладі відмовляють підписувати декларацію - на сайті МОЗ: https://goo.gl/BMhaiW

    У. Супрун закликає максимально поширювати надану інструкцію, "адже зміни ще жодне міністерство в світі не зробило самотужки".

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах