Шлях додому довжиною у 100 років. Криворізькі пошуковці знайшли бійця першої світової, а тепер і його родину.

05.12.2018, Події
Друкувати

  Журналісти телеканалу "Рудана" Вікторія Сімкіна і Костянтин Сологуб, які беруть участь у пошукових експедиціях організації "Пошук-Дніпро", поділились щемною історією, яка сталася з ними днями.

"Навіть ми, пошуковці, не думали, що таке можливо! - розповідає наша колега Вікторія Сімкіна. - У 2016-му році під час пошукової експедиції на горі Кукул, нами був знайдений боєць. Він загинув під час Першої світової. При ньому був "смертник" з добре збереженим листом.
Це стало першою чудовою новиною - столітній шматок паперу з читабельним текстом! Але мова була вже з категорії застарілих, та й прочитати ім'я солдата нам ніяк не вдавалося...

І тут - друга чудова новина! Допомогти зголосилися колеги-пошуковці зі Швейцарії, підключивши іменитих істориків. Знайденим бійцем виявився Дмитро Шабатовський, 27 років, уродженець села Яблунів Тернопільської області.

А тут не забарилась і третя чудова новина! Колеги-журналісти з "1+1" знайшли родичів Дмитра! З'ясувалося, що вони й досі живуть у цьому селі. До війни хлопець не встиг одружитися. А ось його брат, з яким вони воювали разом, повернувся живим і завів сім'ю".

Криворізькі пошуковці познайомилися з внучатим племінником Дмитра, паном Іваном, і його дружиною Надією. Вони дуже розхвилювалися, не знали, куди гостей посадити, з цікавістю розпитували й довго розглядали речі, знайдені разом з останками.

І все повторювали, що й уявити собі такого не могли! 100 років минуло!

Криворіжці повезли пана Івана на могилу Дмитра Шабатовського, в село Татарів. Там пошуковці поховали його 11 листопада, в день закінчення Першої світової.

Чоловік поклав квіти до могили віднайденого родича, запалив свічку, а потім сказав: "У мами з татом всі діти були світлими, а я один - чорний. Дідо казав, що я з його братом Дмитром - однакові з лиця. Любив мене дід більше за всіх. На Великдень візьму дочок, онуків та приїдемо сюди. Ось стою тут і відчуваю - Рідня".

Фото Вікторії Сімкіної.

Джерело: rudana.com.ua

0 коментарів

Останні записи в блогах