Штраф за дим

01.11.2016, Події
Друкувати

Чадний газ, пил, окис азоту, важкі метали, діоксини. Усі ці шкідливі речовини потрапляють у повітря разом з димом від горілого листя. У людей, які вдихають таке повітря, знижується імунітет, посилюються хронічні та серцево-судинні захворювання. Одначе щоосені мешканці приватних будинків, коли починають прибирати свої господарства від листя, про це навіть не підозрюють, бо більшість вирішує опале просто спалити.

Як розповідають у департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА, при згорянні однієї тонни листя в повітря потрапляє понад 30 кілограмів чадного газу. В організмі людини він блокує доставку кисню до органів. Також у повітря підіймаються пил, окиси азоту, важкі метали. Все це осідає в легенях та призводить до зниження імунітету, захворювань на алергію, астму та серцево-судинної системи. З тліючого листя виділяються шкідливі речовини, здатні викликати у людини ракові захворювання.

- Ось чому спалювання листя – це злочин, який карається за законом. Кожен, хто не розуміє цього, сплатить штраф – близько 300 гривень. Однак прибирати подвір’я можна й без шкоди для екології. Листя потрібно компостувати. Це легко та корисно, - наголошують у департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА. - Прибирати без шкоди для здоров’я опале листя треба до компостної ями. Протягом зими листя перетвориться на компост, який навесні можна використати для удобрення ґрунту. Сухе листя також можна просто розіслати рівним шаром на городі та перекопати землю. Ґрунтові організми самі перероблять листя в родючий гумус.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах