Сміттєпереробний комплекс - це шанс Кривого Рогу позбутися полігонів сміття та покращити екологію регіону

25.02.2020, Події
Друкувати

У Кривому Розі активно ведеться робота із впровадження проєкту будівництва сміттєпереробного заводу. За розпорядженням міського голови Юрія Вілкула, профільні фахівці ретельно вивчили всі можливі варіанти з модернізації системи поводження з твердо-побутовими відходами. В результаті був розроблений проєкт будівництва масштабного сміттєпереробного комплексу. Основне завдання такого заводу - максимально скоротити кількість складованого на полігонах сміття.

Фахівці підрахували, що на сьогодні жителі Кривого Рогу в рік генерують близько 300 тисяч тон твердих відходів. Більшу частину сміття можна пустити в переробку, й воно буде використане повторно, а значить, темпи накопичення ТПВ на полігонах істотно знизяться.

Проєкт, над яким зараз кипить робота, передбачає будівництво сміттєпереробного заводу потужністю 150 000 тонн змішаних відходів на рік, що відповідає високим стандартам якості, аналогічний тим, які були побудовані в країнах ЄС. На цьому комплексі сміття сортуватимуть і максимально перероблятимуть. Наприклад, папір і картон перетворяться в РДФ паливо (пресована тирса для опалення), а вся органіка – в компост.

Тепер перед розробниками проєкту стоїть завдання зробити цю роботу рентабельною. Для цього необхідно знайти ринок збуту для продукції, яку вироблятиме завод. Вже на сьогодні в цьому напрямку є вагомі результати. Так, ПрАТ «Цементно-гірничий комбінат» повідомив про готовність купувати РДФ паливо для використання його у своєму виробництві. Нещодавно мер Юрій Вілкул підписав меморандуми про співпрацю з ПрАТ «КРИВИЙ РІГ ЦЕМЕНТ»; ПрАТ «СУХА БАЛКА»; ТОВ «РУДОМАЙН. Йдеться про те, що ці компанії готові розглянути можливість використання компосту, який буде виробляти завод, для рекультивації земель, що також сприятиме покращенні екології Кривого Рогу.

В цілому, будівництво у Кривому Розі сміттєпереробного заводу призведе до поліпшення стану навколишнього середовища, а відтак, підвищиться якість життя мешканців. Тим самим, комплекс стане елементом економічної привабливості криворізького регіону.
Чисті, практично незаймані природні території підвищують туристичну привабливість, а правильне управління відходами дозволяє вести діяльність без негативного впливо на екологію міста.

Перший етап цього проєкту планується завершити до 2025 року. Це дозволить переробляти половину сміття, яке утворюється у місті. Реалізація другого етапу будівництва дозволить переробляти майже все сміття, яке накопичують криворіжці.

0 коментарів

Останні записи в блогах