Соціальна підтримка криворіжців: Кривий Ріг допомагає сім’ям, які виховують дітей з особливими потребами

29.07.2019, Соціум
Друкувати

У Кривому Розі працює програма соціального захисту окремих категорій мешканців міста, якою передбачена допомога кожній родині, яка виховує дітей з особливими потребами та дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування.

«Крім допомоги, на яку хворі діти мають право на рівні з усіма мешканцями міста, з міського бюджету виділяються додаткові кошти на їх лікування та на вирішення соціально-побутових питань. І зрозуміло, що такі діти потребують більшої уваги і фінансової підтримки. Міська влада не може взяти на себе всі повноваження замість держави щодо лікування хворих та турботу про обездолених, але намагається в рамках свого бюджету допомогти найбільш вразливим категоріям з врахуванням їх потреб», - сказала Інеса Благун, директор департамента соцполітики виконкому.

Підтримку з міського бюджету отримують онкохворі діти, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які навчаються у освітніх закладах І-ІІ рівнів акредитації. У цьому році з міського бюджету кожна сім’я, в якій виховуються діти з інвалідністю, отримала по 5 тисяч грн., а таких сімей 2413 у місті, 156 дітей, якими їх не забезпечує держава, одержали по 11520 грн. на підгузки та 15 дітей хворих на фенілкетонурію виплачено 257,5 тис. грн. на додаткове спеціальне харчування.

Загалом, у бюджеті міста на 2019 рік допомогу на лікування мешканців міста передбачено 9,7 млн. грн. Вже за перше півріччя цього року, видано понад трьом тисячам криворіжцям таку допомогу на суму 7,8 млн. грн., середній розмір допомоги становить 2400 грн.

Також, у Кривому Розі другий рік поспіль отримують допомогу з міського бюджету і спортсмени з інвалідністю. Слід зазначити, що окрім виконкому міської ради матеріальна допомога криворіжцям надається райвиконкомами. На це в районних бюджетах на 2019 рік передбачено понад 1,0 млн. грн.

«Хотілось би зазначити, що департамент соціальної політики постійно аналізує та порівнює досвід інших міст України. Так, в Одесі при бюджеті в 11 млрд. грн., в півтори рази більшому ніж у Кривому Розі, діти з інвалідністю з міського бюджету отримують одноразову допомогу у розмірі 2 тис. грн., і лише діти з малозабезпечених сімей отримують 6 тис. грн., у Запоріжжі допомога онкохворим дітям становить 10 тис. грн, іншим хворим дітям - одна тисяча гривень, у місті Дніпро такі виплати взагалі не передбачені»,- зазначила І.Благун.

Кожен мешканець Кривого Рогу, який опинився у скрутному матеріальному становищі, може звернутися за допомогою.

0 коментарів

Останні записи в блогах