Соціальна підтримка криворіжців: У Кривому Розі члени сімей загиблих воїнів ООС (АТО) отримують одні з найвищих по країні виплати з міського бюджету

25.07.2019, Соціум
Друкувати

У Кривому Розі, у порівнянні з іншими містами, виділяється на 30-40% більше коштів на соціальний захист мешканців.

У Кривому Розі вже п’ятий рік діє Комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції на сході України та операції об’єднаних сил в Донецькій і Луганській областях. За період дії Програми 2014 – 2019 років з міського бюджету на її виконання направлено 148 млн. грн.

«І хоча бюджет Кривого Рогу в 8 разів менше бюджету Києва, у нашому місті члени сімей загиблих або померлих воїнів АТО отримують виплати з міського бюджету майже на рівні киян. Також, місто продовжує підтримувати військовослужбовців, які отримали статус учасника бойових дій. Їм виплачується одноразова допомога у розмірі 5 тисяч грн. У липні 831 боєць АТО, а з початку року таку виплату отримали 4 235 воїнів, на суму 21,2 млн. грн.», - сказала Інеса Благун, директор департаменту соціальної політики виконкому.

У Кривому Розі крім одноразової допомоги учасникам бойових дій, передбачена щомісячна та одноразова допомога бійцям з інвалідністю, членам сімей загиблих, померлих воїнів та тих, які перебувають у полоні чи зникли безвісти. У цьому році в 6 разів збільшено щомісячну виплату з міського бюджету кожному члену сім'ї загиблого воїна в АТО або зниклого безвісти або полоненого. Також, з міського бюджету додатково надається допомога до встановлених державою пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Місто забезпечує безкоштовним оздоровленням, харчуванням у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах дітей військовослужбовців, які беруть участь в ООС та дітей загиблих воїнів.

Вже другий рік поспіль у Кривому Розі, на базі міської лікарні №5, працює унікальний реабілітаційний центр для бійців АТО. Тут працюють кращі лікарі та психологи. Бійцям встановили тренажери для тренувань м'язів і нове медичне обладнання для розробки суглобів, вертикалізаторів для відновлення після травм. Сюди відправляють воїнів за путівками на 18 днів. Лікарня розрахована на 70 пацієнтів (35 двомісних палат). Усі послуги центру безкоштовні. «За два роки у центрі реабілітаційну допомогу отримали 1176 пацієнтів, у цьому році 304, та 17 членів сімей загиблих учасників АТО. На їх лікування з міського бюджету направлено більше 330 тис. грн. та 270 тис. грн. на харчування» ,- зазначив Костянтин Мурашко, начальник управління охорони здоров’я.

Варто відзначити, що у Кривому Розі, у порівнянні з іншими містами, виділяється на 30-440% більше коштів на соціальний захист мешканців.

0 коментарів

Останні записи в блогах