Спасибі за те, що живемо

26.02.2014, Події
Друкувати

Днями Кривий Ріг згадував важливу віху своєї історії: річницю визволення міста від фашистських загарбників.

З того знаменного дня минуло 70 років. Тож у театрі імені Тараса Шевченка відбулось урочисте зібрання.

Театралізоване дійство перенесло нас у військові часи. Рік за роком пригадували присутні поневіряння свого народу. Жахлива статистика викликала заціпеніння: тисячі загиблих, поранених, зниклих безвісти... Невимовно високу ціну заплатило місто за свободу: з-понад 200-тисячного населення зустрічали визволителів близько 96 тисяч людей.

На адресу ветеранів пролунали слова вдячності з уст міського голови Юрія Вілкула:

– Ми робимо все для того, щоб Кривий Ріг був успішним, квітучим містом. І саме ви нас навчили бути такими: чесно працювати, жити по совісті, сприяти благополуччю міста. І ми вчимось. Спасибі вам, дорогі наші ветерани. Вашу честь і совість ми не підведемо.

За особисту мужність і відвагу, плідну громадську діяльність, активну участь у патріотичному вихованні молоді та з нагоди 70 річниці визволення міста від фашистських загарбників Юрій Григорович вручив відзнаки обласного і міського рівнів.

Війна зблизила Кривий Ріг та Нижній Тагіл. Делегація з міста-побратима завітала до нас, щоб привітати з цією знаменною датою. Керівник делегації, голова Тагілстроєвського району зазначив:

– Ця дата – важлива подія для всіх нас. Наша дружба зародилась у ті великі, тяжкі роки. Ми відчували її на фронтах Великої Вітчизняної і в тилу, коли кували перемогу… Недарма кажуть, що третя доменна піч нашого Нижньотагільського металургійного комбінату – криворізьких металургів. Дорогі ветерани, низький вам уклін за мужність і героїзм. Бажаю вам міцного здоров’я. Зі святом, побратими!

На духовній складовій подвигу визволителів акцентував увагу архієпископ Криворізький і Нікопольський владика Єфрем:

– Нехай Господь примножить літа вашого життя, дарує вам здоров’я, а перш за все – радість на серці та душі, щоб ви бачили: ваш подвиг не пройшов безслідно і він довго шануватиметься на нашій землі. Прийміть синівській уклін, вдячність за вашу працю і за те, що  ви є серед нас.

Наостанок присутні переглянули заключну частину документального фільму «Серце України» – «Криворізьке торжество».

0 коментарів

Останні записи в блогах