Стара Саксагань у Кривому Розі помолодшала

10.09.2015, Комуналка
Друкувати

Річка Стара Саксагань роками застоювалася, цвіла та забруднювалась, а тепер вона очищена й тече.

- Ще кілька років тому почалися роботи з поглиблення річки та видалення мулових відкладень, - розповів в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації Руслан Стрілець. - Її почистили, укріпили береги. Але головна проблема була в тому, що вода стояла. Роками Саксагань цвіла, перетворившись на розсадник комарів та щурів. Сміття в ній гнило й забруднювало повітря, яким дихають жителі довколишніх будинків. Не річка - екологічна катастрофа.

Як пояснили екологи, гірничодобувні комбінати Кривого Рогу своїми відвалами підперли русло Саксагані й таким чином перекрили течію. Щоб річка не розлилася по місту, її частково повели по трубах під землю. Через це у неї практично відсутній природний приплив води і вона перетворилася в акваріум зі стоячою водою. Для відновлення проточності річки розробили програму з комплексом робіт для оздоровлення Саксагані.

- Ми спорудили водотік довжиною 8 кілометрів від Карачунівського водосховища до Старої Саксагані. Поповнюємо річку надлишками води під час паводків, - пояснив Руслан Стрілець.

Отже, основні роботи виконано, повністю проект буде завершено до кінця вересня. Саксагань стане чистою рікою, криворіжці зможуть у ній купатися і ловити рибу.

 

0 коментарів

Останні записи в блогах