Сучасне обладнання для порятунку життів криворіжців: Юрій Вілкул й Костянтин Павлов ввели в роботу нове сучасне ангіографічне відділення

18.09.2020, Медицина
Друкувати

Попри те, що з 1 квітня у другому етапі медреформи лікарні зобов'язана фінансувати Національна служба здоров'я України, керівництво міста продовжує спрямовувати кошти на системний розвиток медицини. Навіть у складний час пандемії коронавірусу у місті не припиняються закупівлі медичного обладнання, проводяться ремонти в лікарнях та будуються нові амбулаторії.

Сьогодні мер Юрій Вілкул та член виконкому міськради Костянтин Павлов відкрили на базі 9-ї міськлікарні нове сучасне відділення з ангіографічною системою Allura Xper FD 10. Апарат багатофункціональний - на ньому можна робити до 15 різних операцій на серці та судинах.

Костянтин Павлов підкреслив: «Одна із вагомих соціально-медичних проблем сучасного світу – це інфаркти та інсульти. За аналітикою, з початку року від цих хвороб померло у 150 разів більше криворіжців, ніж від коронавірусу. Тому, один з головних акцентів у нас - на якісне лікування серцево-судинних захворювань. Майже 4 роки тому разом з Київським інститутом серця Борисом Тодуровим на базі 9-ї лікарні ми впровадили унікальну для України програму «Стоп-інфаркт». За час дії програми в місті виконано більше 1220 ангіографій та проведено майже 800 стентувань судин серця, що дозволило на третину зменшити у нашому місті смертність від гострого інфаркту міокарду, що врятувало життя 435 криворіжцям. Сьогодні ми вводимо у дію передове високотехнологічне обладнання – ангіограф. Це – детальна діагностика не лише серця, а й усіх судин, визначення ризику тромбозів. У цьому році буде встановлено 2 ангіографи: перший – у 9-й міськлікарні, він вже почав роботу, та у 2-й міськлікарні».

До теперішнього часу Програма «Стоп-інфаркт» в місті виконувалася завдяки оренді ангіографічного апарату. Завдяки Костянтину Павлову прагнення криворізьких медиків щодо придбання власного ангіографічного обладнання не залишилися поза увагою.

«Це - співфінансування державного та міського бюджету, проте у 2019 році отримання обладнання ледь не зірвалося, його хотіли перерозподілити в інше місто. Тоді Костянтин Юрійович мобілізував всі зусилля, як народний депутат він порушував це питання на рівні МОЗ і домігся того, що обладнання до Кривого Рогу таки надійшло!», - зазначила головний лікар міської лікарні №9 Олена Климович.

Загальна вартість робіт, обладнання, устаткування, витратних матеріалів, медикаментів складає понад 37,2 млн грн, з них 24,2 млн грн – це кошти з міського бюджету. У відділенні цілодобово, 7 днів на тиждень, працюватиме 6 фахівців. Вони пройшли навчання у Київському інституті серця. Завдяки сучасному обладнанню, медики тепер будуть не лише боротися з наслідками та ускладненнями, а й лікуватимуть причину хвороби.

Наразі, у рамках міської програми «Стоп-інфаркт», триває встановлення ще одного ангіографа в 2-й міській лікарні, що дозволить підвищити якість надання медичної допомоги не тільки при інфаркті серця, а й при інфаркті головного мозку.

0 коментарів

Останні записи в блогах