Світлофорів у Кривому Розі додасться

31.03.2015, Комуналка
Друкувати

5 серпня 1914 року в американському Клівленді на перехресті 105-ї вулиці та авеню Евкліда вперше встановили чотири електричні світлофори. Вони мали червоний і зелений сигнали й при перемиканні видавали звуковий сигнал. Система управлялася поліцейським, який сидів у скляній будці на перехресті.

Світлофори задавали правила руху, аналогічні прийнятим у сучасній Америці: поворот праворуч здійснювався у будь-який час за відсутності перешкод, а поворот ліворуч - на зелений сигнал. Відтоді цей винахід поширився по світу, зберігши немало життів.

- Нині на території Кривого Рогу працює більше сотні світлофорних об’єктів, розташованих по всьому місту, - розповідає начальник управління благоустрою та житлової політики виконкому міськради Олександр Катриченко. – Роботи з їхнього утримання та з оплати використаної електроенергії проводяться виключно за рахунок бюджету, адже світлофори, як й інша дорожня інфраструктура, перебувають у міській власності.

Торік усі криворізькі світлофори отримали таймери зворотного часу, а також було розпочато їхнє дообладнання пішохідними світлофорами. Бо з моменту створення кілька таких об’єктів не мали саме пішохідних вказівників, що ускладнювало людям перехід проїжджої частини. Минулого року таким чином дообладнали три світлофори в Дзержинському районі, а цього року додамо ще два – на вулицях Сурикова та Електрозаводській. Значущою також є та обставина, що до останнього часу жоден світлофорний об’єкт не мав приладу обліку використаної електроенергії, оплата за яку проводилась розрахунковим методом. Тож разом з програмою модернізації світлофорного господарства розпочалась і установка лічильників, яких уже встановлено п'ятнадцять. Це вже дозволило вдвічі зменшити оплату за електроенергію за цими об’єктами. Цьогоріч така практика буде продовжена і ще дев’ять світлофорів отримають прилади обліку, й вона триватиме аж до повного обладнання лічильниками всіх світлофорів.

Також було розроблено п'ятнадцять проектів зі створення в місті нових світлофорних об’єктів, передовсім – на нерегульованих пішохідних переходах на дорогах з посиленим рухом транспорту, як-то на Дніпропетровському шосе, на проспектах Гагаріна і Миру, на вулицях Лермонтова, Харитонова, Купріна та інших. Зараз триває експертиза проектів, після завершення якої розпочнеться безпосереднє створення нових світлофорних світлодіодних об’єктів з таймерами зворотного часу, пішохідними світлофорами та автоматичною системою управління. Для цього в міському бюджеті вже передбачено відповідне фінансування.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

Фото Андрій Трубіцин

0 коментарів

Останні записи в блогах