Тарас Шевченко – фігура об’єднуюча

28.05.2014, Освіта
Друкувати

Широко відзначили студенти Криворізького національного університету День Європи. Це й природно, адже саме молодь - надія на гідне європейське майбутнє України.

Проводилося багато тематичних заходів: «круглі столи», дебати, вікторини, бесіди... Варто зауважити, що активну участь у святі взяв франкомовний театр (керівник Олена Георгієва), актори якого вже не один рік посідають призові місця на обласних конкурсах.

Відзначили в КНУ й річницю перепоховання геніального поета Тараса Шевченка. Розпочинаючи захід, проректор Криворізького національного університету Микола Стрюк наголосив на тому, що геніальний поет і художник – це об’єднуюча фігура, особистість, яка гідно представляє Україну. Творчість Кобзаря має певні архетипи, один з яких – верба. Саме тому біля головного корпусу університету студенти й посадили вербу.

- День народження, смерті й перепоховання Кобзаря - це культові дати, - сказав, зокрема, М. Стрюк. - У радянські часи вшанування пам’яті поета вважалося проявом націоналізму, а зараз ми усвідомлюємо значення Тараса Шевченка як великого митця і патріота.

Тетяна Орєхова,
студентка Дніпропетровського національного університету
імені Олеся Гончара

 

0 коментарів

Останні записи в блогах