Тарифи за газопостачання без лічильника

27.10.2014, Комуналка
Друкувати

Затвердивши нові норми споживання газу, держава, виходить, покарала найменш забезпечених громадян.

Адже якщо представник такої категорії споживачів не втиснеться у нові нормативи, то різницю спожитого газу йому необхідно буде оплатити за повною вартістю, яка до того ж ще й суттєво збільшилася з 1 травня 2014 року. Також від зменшених норм споживання найбільше постраждають споживачі, котрі проживають у багатоквартирних будинках, що мають індивідуальне опалення, – для них встановлено особливий коригуючий, а фактично, понижувальний коефіцієнт для розрахунку витрат природного газу.

Приміром, раніше пільгова норма дитини війни - мешканця багатоповерхового будинку на опалення складала 370,1 кубометра і споживач отримував 25 відсотків знижки вартості газу в розмірі 100,76 грн. Тепер у зв’язку з новими нормами ця пільгова норма дорівнюватиме лише 120,5 кубометра газу, а тому й компенсація становитиме тільки 32,81 грн.

Більше половини користувачів газу вже мають прилади обліку й тому оплачують своє споживання за фактичними витратами. Натомість чимало городян, які мешкають у багатоповерховому житлі, донині газового лічильника не мають і використовують блакитне паливо за нормативами, які й були змінені з початку жовтня. У такому випадку вони повинні розраховуватись за наведеними в цій табличці тарифами:

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах