Театр ляльок змінить адресу?

05.05.2015, Культура
Друкувати

Минулого тижня міський голова Юрій Вілкул завітав з робочим візитом до Палацу культури ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» (колишнього ПК шахти «Родіна»), щоб оцінити стан будівлі та приміщень і їхню придатність для переїзду Криворізького міського театру ляльок, який на сьогодні не має власного приміщення.

- Довгий час ми думали й шукали місце, де можна розмістити наш прекрасний театр ляльок, - розповідає міський голова Юрій Вілкул. - Провівши переговори і з Фондом державного майна, і з керівництвом КЗРК, подивившись Палац культури шахти «Родіна» разом з творчим колективом, нашими виробничниками та управлінням культури, дійшли висновків, що дійсно можна перепроектувати й зробити на базі палацу ляльковий театр. Я думаю, що тут буде гарне дитяче містечко з театром ляльок. Зараз ми починаємо проектування для того, щоб і наші дітки, і їхні батьки могли приїхати сюди й отримати естетичне задоволення. Впевнений, що розвивати та прищеплювати культуру ми повинні з дитинства, з лялькового театру.

- Це приміщення не ввійшло в основний фонд підприємства, - зазначає помічник директора з персоналу КЗРК Микола Невеселий. - І хоч воно належить Фонду держмайна, ми прийняли рішення його зберегти, що й робили близько 20 років. Радіємо тому, що тепер тут буде ляльковий театр. Голова правління КЗРК Федір Караманиць пообіцяв меру, що ми візьмемо шефство й також будемо допомагати.

За словами міського голови Юрія Вілкула, уже підписано всі необхідні документи, дано завдання з видачі технічних умов, з проектувальниками розробляється проект капітального ремонту приміщення театру та благоустрою всієї території. Проведення робіт планується в декілька етапів з розрахунком, щоб до кінця року вистави могли проходити вже в цій будівлі.

- Театр ляльок знаходиться в Палаці культури «Саксагань», і ми розділяємо приміщення, - говорить директор Криворізького міського театру ляльок Світлана Михайлова. - Не всі їздять на машинах, а будівля знаходиться далеко від траси та «червоної лінії». Комусь доводиться нести діток доволі довгий проміжок шляху. А ще глядач у нас маленький і його не дуже влаштовує другий поверх плаского глядацького залу. Починаючи з 5 ряду, діткам незручно дивитися, що відбувається на сцені. Сьогодні ми не можемо працювати так, як 20-30 років тому, а в театру через 2 роки вже буде 40-річний ювілей. Хочеться, щоб в репертуарі були сучасні постановки, але сцена і зал цього не дозволяють. А от у Палаці культури шахти «Родіна» затишний глядацький зал, гарна акустика, багато підсобних приміщень. Сьогодні ми спостерігаємо, що керівництво міста не голослівно, а на ділі підтверджує, що треба підтримувати мистецтво та культуру Кривого Рогу. Всі наші актори сподіваються на те, що ми відсвяткуємо тут відкриття нового театру, який буде жити, рости й розвиватися.

Важливо також, що театр, як і був, залишиться в Саксаганському районі. Він знаходитиметься практично в центрі міста, в одному з житлових мікрорайонів, куди їздять 2 тролейбуси та 6 маршруток. Тож через деякий час у Кривому Розі з’явиться острівець дитинства, який стане родзинкою міста разом з іншими його визначними місцями.

Ольга Миза, "Червоний гірник".

Фото Павла Лінського

 

0 коментарів

Останні записи в блогах