У Кривому Розі реконструювали парк

01.05.2014, Соціум
Друкувати

Напередодні травневих свят відбулося урочисте відкриття після реконструкції скверу ім. Богдана Хмельницького.

У ньому взяли участь генеральний директор ПАТ «Центральний ГЗК» Павло Тимошенко, заступник голови виконкому Жовтневої райради Олександр Швець, викладачі та учні Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі, які, власне, й здійснили цю велику роботу, а також жителі прилеглих будинків. Почесні гості посадили кілька вічнозелених туй і цим ніби поставили крапку в першому етапі відродження цього скверу.

Ще в 2010 р., коли центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі отримав ліцензію на нову спеціальність «Робітник зеленого будівництва. Квітникар», виконком Жовтневої райради надав йому на той час украй занедбаний сквер ім. Богдана Хмельницького в якості навчального полігону для підготовки ландшафтних дизайнерів та квітникарів. Відтоді стараннями учнів центру та за участю громадських організацій почався його поступовий благоустрій. А минулого року під керівництвом викладача спецтехнологій, фахівця з ландшафтного дизайну Валерії Ореховської учні центру взяли участь в оголошеному Групою Метінвест конкурсі «Місто своїми руками», подавши на нього проект реконструкції та озеленення скверу ім. Богдана Хмельницького, та отримали на його реалізацію грант у сумі 50 тис. грн.

– Найперше на ці кошти ми повністю забезпечили себе садовим інвентарем та спеціальним інструментарієм, які й у подальшому використовуватимуться під час практичних занять майбутніх ландшафтних дизайнерів та квітникарів, - говорить директор центру Валерій Яременко. - Далі почалася робота з благоустрою скверу, яка тривала понад півроку. Зокрема, було зроблено обрізання дерев, вичищено після зими територію скверу, повністю переплановано клумби – замість 10 їх тепер стало 6. Було заново перекладено бордюри навколо них. Значну суму коштів витрачено на закупівлю садивного матеріалу – хвойних рослин, саджанців троянд та декоративних кущів, багаторічних квітів, насіння газонної трави тощо. Понад 50 учнів центру, і не тільки майбутні ландшафтні дизайнери, разом зі своїми керівниками Валерією Ореховською, Інною Василиненко та Наталею Скобелєвою залюбки працювали у сквері, висаджуючи все це зелене багатство у грунт. Тож, як ви бачите, сквер набув зовсім іншого вигляду. Гадаю, що цього літа, коли зазеленіє і розквітне все в ньому посаджене і висіяне, він стане улюбленим місцем відпочинку для городян. Оскільки сквер залишається нашою навчально-практичною лабораторією, то будемо і надалі доглядати за ним та прихорошувати.

– Не може не радувати, що програма соціального партнерства Метінвесту «Місто своїми руками» знаходить надзвичайно широку громадську підтримку, - говорив на відкритті реконструйованого скверу ім. Богдана Хмельницького генеральний директор ПАТ «ЦГЗК» Павло Тимошенко. - Вдвічі приємніше, що він зацікавив, передусім, молодих людей - вони пропонують цікаві проекти, впровадження яких робить Кривий Ріг красивим, зручним і комфортним. Тож чекаємо від них новий ідей, нових проектів.

– Та була в цій святковій діжці меду, як кажуть, і велика ложка дьогтю. Щойно юнаки і дівчата вдень висадили у сквері придбані деревця, кущі і квіти, як надвечір чи вночі місцеві жителі стали викопувати їх із клумб для власних потреб. За словами Валерія Яременка, з грядок було вкрадено понад 50 кущів троянд, понад 40 декоративних кущів, викопано 2 щойно посаджені туї. Довелося учням центру влаштовувати в сквері чергування, аби хоч у такий спосіб зберегти його нові зелені насадження. До сказаного додам, що минулого року з алеї цього скверу так само безслідно зникли 6 новеньких, щойно встановлених ажурних лав. Як часто ми говоримо про те, що молодь треба виховувати на гарних прикладах, прищеплювати їй любов до міста, рідного краю, своєї країни. На жаль, той прикрий приклад, який подають окремі жителі Жовтневого району, зводить усе нанівець.

Тож керівництво Жовтневого райвиконкому звертається до всіх, хто не байдужий до вигляду району і міста: якщо ви помітили, як хтось викопує з клумб саджанці, терміново телефонуйте на «гарячу лінію»: 66-10-10. Давайте разом заступатися за красу.

Мотрона Панова, "Червоний гірник"

 

0 коментарів

Останні записи в блогах