У Кривому Розі відбулась конференція з правознавства

30.04.2014, Освіта
Друкувати

Скількох непорозумінь можна було б уникнути в сучасному світі, якби проблемні питання вирішувалися виключно в правовому полі. Такої думки дотримуються фахові юристи-практики і студенти кафедри права Криворізького економічного інституту КНУ, які нещодавно зібрались на Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми державотворення та правотворення».

За підтримки ректорату, організаторами конференції виступили викладачі кафедри права. Вітаючи учасників зібрання, здоровий інтерес до правових питань підтримав директор економічного інституту Анатолій Турило. Він назвав учасників конференції інтелігентським прошарком, елітою нашого суспільства.

– Попри складну ситуацію в країні, ми все ж вирішили не відмовлятися від запланованого і провести традиційну міжнародну конференцію молодих учених та студентів, – наголосив завідувач кафедри, доктор економічних наук Олександр Макаренко. – Це вже друга конференція у цьому навчальному році. Перша була орієнтована на студентів, сьогоднішня – на молодих вчених, людей, які працюють за фахом і вже досягли певних результатів у різних галузях і напрямках праці. Раді, що до нас змогли завітати представники навчальних закладів України та інших країн. Ми продовжуємо співпрацю з нашими випускниками, які зараз навчаються у країнах Європи, підтримуємо стосунки з вишами західної і східної України, з Кримом. Основним акцентом конференції, яку підтримав і виконуючий обов’язки ректора КНУ Микола Ступнік, є залучення практикуючих фахівців. До нас приєднуються представники органів місцевого самоврядування, технічних навчальних закладів і середніх шкіл. Ми вважаємо, що такі конференції мають стати традицією, а кількість та географія їх учасників повинні розширюватись.

Як має бути де-юре, як є де-факто і чому так відбувається – такими основними тезами можна окреслити тематику виступів промовців. На тлі політичних аспектів учасники конференції звернули увагу на правові проблеми, тісно пов’язані з життям кожної людини, починаючи від цивільного, кримінального і медичного права (трансплантології) до екологічної безпеки і видобутку нафти. Торкнулись і правового колапсу в Криму, де зараз виникає безліч проблем з питань прав власності, кримінального провадження, роботи пенітенціарних установ, судів, системи освіти. До речі, на сайтах провідних навчальних закладів, в тому числі і КНУ, є інформація-оголошення стосовно спрощеної процедури переводу студентів із кримських вишів.

– Результати конференції мають практичне застосування, - переконує доцент кафедри правознавства КНУ, кандидат юридичних наук Валерій Юсупов. – Таким чином ми впроваджуємо в життя новий елемент навчання студентів. Спеціалісти з різних галузей народного господарства діляться проблемами, з яким вони повсякчас стикаються. Ми обговорюємо причини відставання вітчизняного законодавства від сучасних реалій, порівнюємо способи вирішення правових проблем в інших країнах і виробляємо рекомендації, які можна використовувати в законотворчій діяльності. Приміром, пропонуємо їх на розгляд народних депутатів України, які на основі цих рекомендацій можуть вносити відповідні законопроекти.

Тетяна Дрєєва, "Червоний гірник"

 

0 коментарів

Останні записи в блогах