У Кривому Розі відбулась прес-конференція з питань енергоменеджменту

13.05.2014, Економіка
Друкувати

У Німеччині енергоменеджмент одним з перших був запроваджений у місті Штутгарті, що одразу мало позитивний вплив на зменшення витрат енергоносіїв.

Опісля такий напрям роботи місцевої влади скасували, вирішивши зупинитись на досягнутому, але чи не одразу по цьому витрати носіїв енергії знову збільшились. Тож потім не просто повернули все назад, а стали поширювати позитивний досвід енергоменеджменту й на інші німецькі землі. Про це під час нещодавньої прес-конференції розповів начальник відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій виконкому міськради Ігор Галочка.

Парник через вуглець

Ігор Галочка підкреслив, що питання енергоефективності тісно пов’язані з екологією, адже в процесі спалювання викопного палива виділяється вуглець. Його надлишкова кількість в атмосфері спричиняє появу парникового ефекту — вуглець пропускає до землі сонячні промені і затримує тепло, що відбивається від неї, тож виникає надмірне розігрівання атмосфери, відоме як парниковий ефект. За останні десятиліття вміст вуглекислого газу в повітрі збільшився на 17 відсотків, а тільки за 2011 рік рівень викидів газу зріс на 2,5 відсотків порівняно з попереднім роком. Зменшуючи споживання викопних видів палива, тим самим зменшуємо й викиди вуглекислого газу, що вкрай важливо для такого крупного промислового центру, яким є наше місто. Саме на це спрямована робота згаданого відділу, створеного в 2012 році в структурі міськвиконкому відповідно до рішення міської ради.

Програмне зменшення

Нині в місті діє «Програма енергоефективності Кривого Рогу на 2010-2015 роки», головною метою якої є зменшення енергоємності виробництва, оптимізація паливно-енергетичного балансу всіх галузей економіки міста, зниження видатків міського бюджету на споживання паливно-енергетичних ресурсів у бюджетних установах та підвищення ефективності їх використання. У рамках реалізації деякі заходи були запроваджені вперше на Дніпропетровщині, серед них – стовідсоткове оснащення бюджетних об’єктів міста лічильниками обліку всіх видів енергоресурсів, створення програмного забезпечення для щотижневого оперативного збору, систематизації, обробки та аналізу інформації стосовно показників енергоспоживання в бюджетних закладах та комунальних підприємствах міста тощо.

Реалізація програми вже дала свої результати, тож минулого року промисловими, комунальними підприємствами та бюджетними установами міста було впроваджено заходи з енергоефективності на майже 60 млн. грн. У свою чергу, це дало змогу заощадити більше 26 млн. тонн умовного палива, насамперед газу та електроенергії. Значна частина економії була досягнута завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій і заходів на ПівдГЗК, ПівнГЗК та на КП «Кривбасводоканал». Крім цього, вперше в Дніпропетровській області саме в нашому місті за кошти приватного інвестора створено нову котельню, яка забезпечує тепловою енергією військмістечко-33, що в Довгинцівському районі. За 3 місяці роботи нового об’єкта теплопостачання за рахунок впровадження ресурсозберігальних технологій було зекономлено більше 300 тис. м3 природного газу.

У складі консорціуму

Цьогоріч Кривий Ріг у складі консорціуму міст на чолі з Дніпропетровською облрадою долучився до проекту німецько-українського співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах». У його рамках проводяться тренінги, надаються рекомендації та передається досвід у реконструкції об’єктів соціального сфери. Крім цього, у наступному році за рахунок співфінансування передбачається провести утеплення одного будинку ОСББ за європейськими технологіями. Також наше місто обране для участі в проекті USAID «Муніципальна реформа в Україні», метою якого є підвищення спроможності українських міст у розробці та впровадженні реформ з енергоефективності через проведення навчання, побудови енергетичного менеджменту згідно зі стандартом ISO 50001, залучення інвестицій, підготовки бізнес-планів, техніко-економічних обґрунтувань тощо. Усі ці заходи дозволятимуть менше витрачати, зокрема, бюджетних коштів на енергоресурси, таким чином спрямовуючи їх на інші цілі.

- Наше місто бере участь також і в багатьох інших проектах, спрямованих на енергозбереження, у тому числі й міжнародних, - насамкінець зазначив І. Галочка. - Утім, з початку нинішнього року помітна тенденція того, що іноземні фахівці через події в Україні стали з меншою охотою приїжджати. Наші запевнення по телефону, що в Кривому Розі все гаразд, усе тихо і спокійно, – спрацьовують не завжди. Тож навіть з цього боку потрібно чимшвидше повернутися до мирного життя, щоб мати змогу впроваджувати сучасні технології заради інтересів криворізької громади.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник". Фото Андрія Трубіцина

 

0 коментарів

Останні записи в блогах