У Кривому Розі вшанували жертв голодомору

25.11.2013, Соціум
Друкувати

Нікому не стерти з пам’яті народної жахів штучного Голодомору...

Надвечір  23 листопада  біля пам’ятного знака жертвам Голодомору та політичних репресій відбулися велелюдний  мітинг та покладання квітів до монумента. Тисячі городян вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

У заході взяли участь секретар міської ради Сергій Маляренко, голови районних у місті рад, секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, депутати місцевих рад, члени виконавчого комітету міськради, Почесні громадяни Кривого Рогу, керівники підприємств і організацій,  правоохоронних органів, громадських організацій,  учнівська та студентська молодь.   

Біля пам’ятного знака палахкотять свічки, поруч з квітами городяни кладуть пшеничні колоски і хліб.

У багатьох вікнах будинків також спалахують свічки. З рупора на весь сквер і далі лунають слова, над якими всі задумуються:

 - Немов прокляття, оживають 32-33-й роки – голод. Кожен  переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця.  Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор. Він призвів до небачених безневинних жертв.  Кажуть, що минуле не належить нікому. Ні, воно – надбання нинішніх і майбутніх поколінь. Бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися ніде і ніколи. Схилімося в скорботному доземному уклоні перед пам’яттю жертв страшного голодомору.  І нехай мертві не судять нас, живих, за черствість. Нехай запізнілим дзвоном, але покличемо мільйони людських душ, щоб вписати їх в історію Пам’яті. Бо  Пам’ять – нескінченний щоденник, у якому записано все: і життя людини, і життя країни...

Микола Крамаренко, "Червоний гірник". Фото Дмитра Любченка

0 коментарів

Останні записи в блогах