У Кривому Розі зафіксовано спалах захворювання на вірусний гепатит А

11.07.2014, Медицина
Друкувати

До міської інфекційної лікарні № 1 та дитячої міськ­-лікарні № 2 потрапило загалом 72 криворіжця, починаючи з травня ц.р. і донині – в основному постраждалі – діти.

З цього приводу, тобто щодо епідемічних ускладнень у цьому районі, відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенної та екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконкомі міськради, котре провів заступник міського голови Григорій Вербицький. 

– Фактично перші випадки гепатиту А почали з’являтися щодня з початку червня нинішнього року по 3-6 захворілих, – проінформував на засіданні головний державний санітарний лікар Кривого Рогу Валерій Барабаш. – Переважно це діти ромської національності, котрі проживають на сусідніх вулицях Довгинцівського району. Це вісім сімейних спалахів, від 2 до 6 потерпілих у кожному. В кожному випадку наші спеціалісти спільно з колегами з Криворізького лабораторного центру проводять розслідування. Проводимо так званий епідемічний анамнез захворювання. Зараз ми однозначно ще не можемо сказати про причину появи та розповсюдження вірусу гепатиту А. Та при цьому можна виключити такі фактори, як розповсюдження цього вірусу водним шляхом. Скоріше всього, це – контактний. Тим паче, що ця група потерпілих разом приймала їжу. До них приїздили родичі з інших регіонів країни. Були відсутні елементарні санітарні та побутові умови. Ними не дотримувались правила особистої гігієни. Тому ми схильні стверджувати, що причиною захворювання є кон-
тактно-побутовий шлях передачі вірусу гепатиту А.

– Загалом постраждало більше дітей та чимало дорослих, і всі вони отримують належну медичну допомогу, – пояснив заступник начальника управління охорони здоров’я міськвиконкому Олександр Лук’яненко. – Зараз 13 постраждалих уже виписані додому. Шляхом обстеження нами було встановлено, що всі пацієнти контактували з 180 особами, з яких 109 — діти. Ми в усіх взяли аналізи. Як відомо, інкубаційний період гепатиту А доволі тривалий – від 5 до 57 днів. Тому виникла необхідність постійного обстеження протягом цього періоду. На медичному штабі ухвалено рішення провести імунопрофілактику. За необхідності будуть розгорнуті додаткові ліжко-місця для госпіталізації.

Долучилися до всього цього й сімейні лікарі, котрі безпосередньо працюють у районах зараження, вживаються всі необхідні заходи. Отримано потрібну кількість доз імуноглобуліну для пацієнтів. 

БІЛЬШЕ ЧИТАЙТЕ В "ЧГ"

Віталій Ткачук,  "Червоний гірнки".

 

 

 

Теги: гепатит А 
0 коментарів

Останні записи в блогах