У Кривому Розі будуть збережені і продовжені всі міські програми допомоги воїнам АТО та їх сім'ям, в тому числі - по виділенню земельних ділянок як це належить за Законом

31.03.2021, Події
Друкувати

Кривий Ріг - лідер в Україні із соціальної підтримки воїнів та ветеранів АТО. У місті вже 8-й рік реалізується унікальна для країни комплексна програма підтримки воїнів і ветеранів АТО/ООС та членів їх сімей, на яку місто вже виділило 270 млн грн. Сьогодні на сесії Криворізької міськради депутати підтримали комплексний підхід міської влади до соціальної підтримки земляків і виступили проти провокаційної пропозиції Юрія Милобога з «Сили людей» щодо відмови у виділенні землі для учасників АТО.

Дана пропозиція викликала обурення у більшості депутатів міськради.

«Це не що інше, як справжня провокація від депутата Милобога! Є Закон України, а саме №3551-XІІ, яким передбачено виділення ветеранам бойових дій саме земельних ділянок. Надається, серед інших, пільга на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. При цьому Законом не передбачено взагалі будь-яких видів компенсацій замість отримання земельних ділянок у власність.

Таким чином, будь-які прийняті на місцевому рівні рішення з цього питання на даний момент будуть не відповідати законодавству України і суперечити її Конституції! Тому пропонувати нашим хлопцям - учасникам АТО - відмовлятися від отримання землі, яку виділяє місто, це просто справжній обман від представника фракції, в якій, до речі кажучи, багато юристів. До речі, нехай краще розкажуть і покажуть – як вони самі, далеко не бідні люди, допомагали АТОвцям.

І вони напевно розуміють, що ні Криворізька міська рада, ні будь-який інший орган місцевого самоврядування в країні не може і просто не в праві підміняти своїми рішеннями чинний Закон України!», - сказала у своєму виступі депутат від Блоку Вілкула «Українська перспектива» Вікторія Самойленко.

Категорично проти пропозиції щодо відмови у виділенні землі виступила і голова робочої групи з розгляду заяв учасників бойових дій та членів їх сімей про надання у власність земельних ділянок Віра Вернигор:

«Кривий Ріг лідер в Україні не тільки в програмі соціальної підтримки ветеранів АТО та членів їх сімей, а й по виділенню їм земельних ділянок, як це передбачено законом. Вже розподілено 631 земельну ділянку, загальною площею 63 га. Інші міста значно відстають у цій роботі. При цьому весь процес у нас абсолютно відкритий і прозорий. Минулого тижня в нашому місті була з робочим візитом міністр у справах ветеранів. Вона дала найвищу оцінку проведеній керівництвом міста роботі з ветеранами АТО. Вона сказала, що іншим містам є чому повчиться у Кривого Рогу!»

Вона підкреслила: «Ми повинні дотримуватися закону і Конституції, не порушувати права людей. А ось коли людина отримає землю, ми зробимо для цього все можливе, він сам буде в праві їй розпоряджатися - будувати на ній будинок, продати, віддати дітям і так далі».

На теперішній час в реєстрі заявників залишається 3093 заяви. Заяви продовжують надходити. Робота з визначення додаткових територій для розміщення садибного будівництва, розробка містобудівної та землевпорядної документації з метою надання земельних ділянок учасникам АТО/ООС та членам їх сімей триває.

Теги: Павлов  АТО  земля 
0 коментарів

Останні записи в блогах