У Кривому Розі на розвиток медицини в бюджеті-2019 передбачено більше 874 млн. грн.

22.07.2019, Соціум
Друкувати

У Кривому Розі в повному обсязі збережені і продовжують працювати для криворіжців муніципальні програми «Здоров'я Нації» та «СТОП-інфаркт». Цього року Їх фінансування заплановано збільшити у порівнянні з минулим - «Здоров'я Нації» на 87,5 млн.грн. (і складає 209,8 млн.грн.) та «СТОП Інфаркт» на 12,5 млн. грн. (23,4 млн.грн.).

«Муніципальні програми, які працюють у Кривому Розі, розраховані на надання допомоги всім категоріям криворіжців, без винятку. Кожен може розраховувати на підтримку міста. І хоча держава зменшила або взагалі припинила фінансування цільових заходів державних програм, ми будемо і надалі виділяти кошти з міського бюджету на допомогу людям: на лікування хворих, на підтримку та протезування ветеранів, на оздоровлення учасників АТО, на пільговий проїзд, на харчування в школах, на ремонти лікарень, шкіл і на інше, що забезпечить якісне життя криворіжців», - зазначив мер Юрій Вілкул.

За ініціативи міського голови Юрія Вілкула, була прийнята і вже 3 рік працює міська програма «Стоп інфаркт», яка дала можливість отримувати медичну допомогу хворим з кардіологічною патологією, як планову так і екстрену, забезпечивши фінансування практично усіх заходів. Вже чотири роки у місті успішно працює муніципальна програма «Здоров’я нації».

«Лише за напрямком онкологія, з міського бюджету у цьому році виділено 3 млн.грн для меддопомоги хворим дітям та 900 тис. грн.. на придбання сучасного обладнання й навчання медперсоналу. 2,8 млн.грн. спрямували на перезарядку апарату променевої терапії, яку отримують пацієнти у міському онкодиспансері, тобто їм не треба буде їхати до Дніпра. Зручніше ж проходити терапію вдома», - сказав Костянтин Мурашко, начальник управління охорони здоров’я.

З міського бюджету направлено 704 тис.грн. на забезпечення медикаментами та витратними матеріалами дітей, хворих на цукровий діабет. Для підтримки хворих з патологією нирок, в тому числі, які отримують перитонеальний діаліз та пацієнтам після трансплантації органів (у місті 30 чоловік), у цьому році виділили 700 тис.грн. Завдяки коштам міста стабілізована ситуація з епідеміологічних ускладнень. Тільки у цьому році зроблено більше 60 тис. щеплень, придбано понад 94 тис. доз імунобіологічних препаратів для туберкулінодіагностики дітям. Хворим на туберкульоз, щомісячно ведеться видача продуктових наборів, що передбачено програмою «Здоров’я нації». До речі, загальна захворюваність по місту на туберкульоз зменшилася на 4% (дитячого населення – на 13%).

Покращується матеріально-технічна база всіх лікувальних закладів за рахунок міського бюджету. На це заплановано майже 70 млн. грн. Уже придбані столи для витягування хребта для 2 та 10-ої міських лікарень – 600 тис. грн., апарат штучної вентиляції легень та гематологічний аналізатор – 880 тис. грн. для 8-ої лікарні, та передбачено придбання ангіографа для 9-ої міської лікарні – 13 млн. грн. Планується проведення реконструкції приміщень під встановлення ангіографу у 2 та 9-ій міських лікарнях та капітального ремонту 10-ої міської лікарні.

«Місто робить все можливе, щоб допомогти галузі охорони здоров’я у цей складний час, аби криворіжці мали якісне медичне обслуговування, а лікарі гідні умови для роботи», - зазначив Мурашко.

0 коментарів

Останні записи в блогах