У Кривому Розі найнижчі ставки податку на нерухомість

23.04.2015, Економіка
Друкувати

У виконкомі Криворізької міської ради пройшов черговий етап громадського обговорення проекту рішення Криворізької міської ради «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у місті Кривому Розі».

Як зазначив заступник міського голови Андрій Полтавець, мета даного регуляторного акта — встановлення ставок податку на нерухоме майно на 2016 рік та подальші роки.

Хоча процес обговорення триває, та впевнено можна сказати — у Кривому Розі одні з найнижчих по Україні ставки податку на нерухомість: для фізичних осіб — 0,1% від мінімальної заробітної плати за 1 м2, для юридичних осіб — 0,35% за 1 м2 нежитлової нерухомості та 1% за 1 м2 житлової нерухомості. База оподаткування житлової нерухомості також зменшена: для квартир — на 85 м2, будинків — на 300 м2, різних типів об'єктів — на 385 м2.

Хто і як має сплачувати податок?

Сплачувати податок на нерухомість мають юридичні та фізичні особи, котрі є безпосередньо власниками житлової або нежитлової нерухомості. При цьому, як повідомила заступник начальника фінансового управління Ірина Трусій, механізм сплати податку різний. Зокрема, для фізичних осіб він такий: податкова інспекція обраховує податок окремо кожній фізичній особі — власникові майна та надсилає поштою таке повідомлення-рішення до 1 липня поточного року, в свою чергу фізичні особи протягом 60 календарних днів після отримання такого повідомлення мають сплатити податок.

Що ж стосується юридичних осіб – власників нерухомості, то вони самостійно розраховують цей податок, надають розрахунки в податкову інспекцію 1 раз на рік. Але сплачують податок авансовими платежами – кожний квартал до 30 числа.

У разі, якщо у фізичних або юридичних осіб виникнуть якісь невідповідності з податковою інспекцією в частині нарахувань, вони відповідно до норм чинного законодавства мають право прийти в податкову інспекцію та звірити розрахунки. Лишень одна умова — при собі обов’язково треба мати правоустановчі документи на нерухомість.

Пропозиції

Питання ставок податку на нерухомість викликало жвавий інтерес серед городян, зокрема – підприємців та керівництва розташованих на території міста підприємств, установ і закладів. Як результат — до фінансового управління надійшов ряд письмових та усних пропозиції щодо ставок податку. Пропозиції стосувались таких питань, як: урахування понижуючих коефіцієнтів до нормативного розміру ставок податку, внесення змін до переліку об'єктів оподаткування, визначених у Податковому кодексі України, урахування строку експлуатації будівель при обрахунку податку та звільнення від сплати податку юридичних осіб. Однак, реалізація цих пропозицій не передбачена Податковим кодексом України, тому ці пропозиції не було враховано.

Також пропонувалося визначення диференційованих ставок податку в залежності від розташування (зональності) об'єктів та надання пільги за сплати податку багатодітній родині. Питання застосування зональності в нашому місті наразі вивчається. У разі можливості її застосування будуть внесені відповідні зміни до рішення міської ради з урахуванням вимог регуляторної процедури. Щодо пільги для багатодітної родини, то це питання може розглядатися індивідуально відповідно до статті 266.4.2 Податкового кодексу України.

У межах закону

Логічну крапку в дискусії поставив заступник міського голови Андрій Полтавець: «Пропозицій надійшло багато, всі вони вивчені на засіданнях робочої групи, та як було вже зазначено — відхилені. Адже міська влада в своїй діяльності повинна керуватися чіткими нормами закону».

Ось і відповідно до закону до 30 квітня поточного року включно у міськвиконкомі здійснюється прийом пропозицій та зауважень щодо проекту рішення: фінансове управління — каб. 219, тел. 74-57-54, управління економіки — каб. 222, тел. 74-73-32, управління розвитку підприємництва — каб. 510, тел. 74-12-03.

Світлана Нікітіна. Фото автора

 

0 коментарів

Останні записи в блогах