У Кривому Розі представлена безпрецедентна соціальна програма з підтримки містян на 2020 рік

13.11.2019, Соціум
Друкувати

Мер Кривого Рогу Юрій Вілкул презентував криворіжцям розроблену за його ініціативою програму «Допомога. Захист. Підтримка – Соціальні ініціативи 2020». Комплексна програма, над детальною розробкою якої працювало багато спеціалістів охоплює різні категорії мешканців. Це - і багатодітні сім’ї, і сім’ї учасників АТО, афганці, чорнобильці, школярі та багато інших. Тим або іншим видом соціальної підтримки, згідно програми у 2020 році буде охоплений кожен третій криворіжець. На це планується виділити рекордні 700 млн грн.

Презентуючи програму, мер Юрій Вілкул зазначив: «З року в рік ми проводимо системну, дуже копітку роботу з соціального захисту наших земляків. Відповідно, бюджет програми постійно збільшується. Так, з 2010 року розмір соціальних видатків зріс у 13 разів - з 43 млн грн (2010 р.) до 564 млн. грн у поточному році. І, під час планування бюджету на наступний рік, ми не лише зберегли всі існуючі програми допомоги, збільшили їх розмір, в тому числі й тих, що не забезпечує держава, а й запропонували вагомі новацій».

По–перше, серед представлених мером новацій, проект з підтримки батьків криворізьких школярів. Для учнів шкіл, професійно–технічних закладів освіти, студентів програмою передбачений безкоштовний проїзд у комунальному транспорті. При цьому, зберігаються всі пільги для криворіжців, які діяли раніше.

По–друге, вводяться виплати з міського бюджету на кожну дитину багатодітної родини. У п’ять разів збільшується допомога новоствореним прийомним сім’ям. У десять разів – будинкам сімейного типу. Вдвічі - онкохворим дітям та дітям з інвалідністю, втричі – дітям-сиротам та дітям під опікою.

По–третє, вперше вводиться пільга з оплати адміністративних послуг для криворіжців – від 70 до 100% вартості адмінзбору .

По-четверте, в галузі охорони здоров’я програмою передбачені кошти для мешканців міста на лікування інсультів, а також, операції з корекції зору. В тому числі, по заміні кришталика.

Також, програмою передбачена низка інших напрямків з підтримки ветеранів, чорнобильців, афганців, учасників ООС, обдарованих дітей, спортсменів.

«Назва представлених соціальних ініціатив на 2020 рік має водночас символічний та простий посил: допомога, захист, підтримка. Це те, що сьогодні вкрай необхідно людям і те, що ми можемо їм надати», - підкреслив Юрій Вілкул.

«Останнім часом жити, безумовно, дуже непросто, особливо з нашими проблемами сімей, які виховують дітей з інвалідністю, тому дуже цінною для нас є підтримка рідного міста. Коли відчуваєш, що про тебе піклуються, й до того роблять це постійно, в буквальному сенсі, це надає сили», - сказала Людмила Королех.

0 коментарів

Останні записи в блогах