У Кривому Розі триває робота щодо впровадження проєкту з модернізації системи теплопостачання міста

26.11.2019, Комуналка
Друкувати

У Кривому Розі під керівництвом мера Юрія Вілкула впроваджується проєкт з модернізації міської системи теплопостачання. У рамках комплексної роботи місто залучає інвестиції в будівництво сучасної системи подачі тепла в оселі криворіжців та зменшення енерговитрат та, як наслідок, зменшення витрат на оплату послуг.

Кривий Ріг співпрацює з Європейським інвестиційним банком у напрямку впровадження проєкту з модернізації системи теплопостачання. За цей час компанією Ramboll було розроблено техніко-економічне обґрунтування проекту «Модернізація системи теплопостачання міста (І етап)». З початку 2019 року місто активно співпрацює з технічними консультантами компанії EQO NIXUS в питаннях підготовки необхідної документації для укладання договорів. На сесію міської ради, яка відбудеться 27 листопада, виноситься проект–рішення «Про затвердження угоди про передачу коштів позики між Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад та територій України і Криворізькою міською радою.

Заступник начальника відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій Оксана Котунова сказала: «У рамках проєкту планується виведення з експлуатації котельні комунальної «Тепломережі», яка знаходиться на території ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг». Замість неї збудуть дві нові котельні і реконструюють діючу котельню «Гігант». Також, у рамках проєкту буде замінено близько 10 км теплових мереж і встановлено у близько 370 бюджетних закладах - школах, дитячих садочках, лікарнях, соцзакладах - індивідуальні теплові пункти. Крім того, ми встановимо систему моніторингу енергетичних ресурсів SCADA. До неї підключать всі заклади в яких встановлять ІТП».

На разі, котельня «Арселор Міттал Кривий Ріг» опалює три райони: Металургійний, частину Саксаганського та Довгинцівського. Це - 40% споживачів КП «Криворіжтепломережа». Для них буде покращена якість послуги з теплопостачання.

На сьогодні консультанти Європейського інвестиційного банку працюють зі спеціалістами відділу енергоменеджменту щодо написання технічного завдання, на основі якого буде оголошуватися тендерна процедура у 2020 році. Встановлення ІТП дозволить зменшити бюджетні кошти на оплату послуг теплопостачання на рівні 15%.

Також, впровадження даного проєкту сприятиме економії газу до 35%, електроенергії на 22%, допоможе зменшити викиди СО2 на 34%, сприятиме впровадженню сучасних енергоефективних та енергозберігаючих технологій.

Додатково:

У 2017 році місто пройшло етапи відбору серед 28 проектів інших міст і отримало підтвердження можливості фінансування проєкту, як проект з високим ступенем готовності для реалізації. У 2018 році між ЄБРР та ЄІБ було укладено грантову угоду на виділення місту гранту від Східноєвропейського фонду енергоефективності та екологічного партнерства (E5P). У 2019 році між ЄІБ, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Кривим Рогом укладено угоду про співпрацю щодо надання консультаційних послуг з упровадження проєкту модернізації системи теплопостачання міста.

0 коментарів

Останні записи в блогах