У Кривому Розі відбувся концерт пам'яті Небесної Сотні

03.12.2014, Події
Друкувати

Пронизливим і щемним, скорботним і обнадійливим водночас видався в Криворізькому обласному музичному училищі концерт, присвячений пам'яті Небесної Сотні.

Він став чутливим камертоном настроїв українського суспільства - гіркого спомину за загиблими співвітчизниками і надії на прогресивні зміни та мирне майбуття для всієї країни.

- Музичне училище є центром культури, душею нашого міста, - вважає директор закладу Людмила Ракітянська. - Академічна культура завжди несла людям світло, добро й любов, щоби світ навколо був добрим, сильним і справедливим. Цей концерт - наша данина мужності, витримці й любові - найкращим рисам, притаманним нашим людям. Чим більше ми будемо звертатись до витоків світової культури, тим частіше молоде покоління буде перебувати в потрібній творчій інформації і зможе обрати правильний життєвий шлях.

Програма концерту була насиченою й різноплановою: духовна музика, твори українських класиків, фольклорні твори в сучасному аранжуванні, урочисті композиції, які прославляють національний дух. Зал стоячки слухав “Молитву за Україну” Олександра Кониського на музику Миколи Лисенка, написану ще в 1885 році. Майстерністю високого рівня вражали глядачів лауреати міжнародних конкурсів: хор “Відродження” (кер. Людмила Красільникова і Віктор Заволгін), чоловічий ансамбль “Аnima”, жіночий хор “Оріана” (кер. Катерина Фокіна), вокальний ансамбль “Співаночки” (кер. Тетяна Мєсропова).

До сліз розчулила і гостей вечора, і соліста ансамблю “Фолькстон” Євгена Медведєва сумнозвісна лемківська пісня “Плине кача”, яка стала реквіємом-прощанням з українцями, розстріляними на Майдані. Безсмертну музику Петра Чайковського і Георгія Свиридова камерний оркестр (кер. Юрій Шильман) та симфонічний оркестр (кер. Наталія Чернійчук) присвятили померлим від голодомору 30-х років. Патріотичними мотивами “Запорожця за Дунаєм” і прощальним сумом “Журавлів” зачепили душі глядачів виконавці Олексій Фатєєв і Георгій Дербас.

“Доживіть за нас, долюбіть за нас!” - таким своєрідним зверненням усіх безвинно загиблих, погноблених українців до нас, нині живих, були насичені музичні шедеври у виконанні криворізьких музикантів.

- Ми як заклад культури, який завжди був прогресивним і відповідав віянням часу, не могли не вкласти свого внеску у справу, за яку боролися українці, - зауважила організатор концерту - старший методист училища Тетяна Кривохижина.

Завідувач струнним відділом, дирижер симфонічного оркестру Наталія Чернійчук впевнена, що такі особливі вечори пам'яті мають стати традицією.

- Рік тому в нашій країні загинули люди, і зараз знову гинуть найкращі українці в зоні АТО. Вся країна поминає їх, запалює свічки. Ми переконані, що музика як інструмент духовного і душевного життя допомагає людині, піднімає її дух і захищає від лиха.

Тетяна Дрєєва, "Червоний гірник".

 

Фото Андрій Трубіцин

 

0 коментарів

Останні записи в блогах