У пам’ять про минуле. Заради майбутнього

14.05.2014, Спорт
Друкувати

Низку заходів, приурочених до 69 річниці Великої Перемоги, продовжив велопробіг, організований ГО «Команда Адреналін». Він уже став традиційним для нашого міста, адже проводиться вчетверте.

Тож, не порушуючи усталених звичаїв, стартували учасники з двох точок: північної – від братської могили воїнам, що по вулиці Івана Сірка, та південної – площі Визволення. Рухаючись назустріч одна одній, колони фінішували на КРЕСівській дамбі.

Долучились до велопробігу люди різних професій та різного віку, адже об’єднувала їх спільна мета – вшанувати загиблих героїв, подякувати живим визволителям за виборену свободу.

Фоторепортаж

Організатор заходу, голова велоклубу Роман Акальмаз зазначив:

– Ми зібралися на честь визволителів – тих людей, котрі воювали на фронтах, працювали в тилу – усіх, хто наближав День Перемоги. Ми неабияк шануємо це свято. Під час руху обов’язково вітаємо ветеранів і кладемо квіти до пам’ятників, які зустрічаються на нашому шляху. Цьогоріч ми продовжили святкування серією веломарафонів «Тріада». Нині маємо багато лозунгів, трактувань, поглядів на це свято і саму Велику Вітчизняну. Але як би там не було, наш священний обов’язок допомагати ветеранам і не лише 9 травня.

Своїми думками поділився заступник голови ГО «Команда Адреналін» Денис Дубов: «Це водночас і радісне, і сумне свято. Радіємо ми тому, що з нами ще досі є ветерани, котрі пережили те лихоліття. Болючим є факт, що багато людей віддали життя у боротьбі з фашизмом. Вони – великі люди. І пам’ять про їхній подвиг має назавжди лишитися у наших серцях».

Аби велопробіг відбувся, доклали зусиль не лише активісти цієї громадської організації. Їм на допомогу прийшов комітет з фізичної культури і спорту виконкому міськради. Одним зі співорганізаторів виступив Олег Жицький. Звертаючись до учасників, Олег Леонідович наголосив:

– Я говорю як онук діда, котрий закінчив війну в Угорщині. На жаль, все менше лишається ветеранів, які зберегли правду про ті страшні роки. Відрадно, що цей захід показав усьому місту, що пам’ять жива. Дуже важливо, щоб ви передали наступному поколінню історію Великої Вітчизняної війни. Це – свято, котре має об’єднати усіх, незалежно від їхніх політичних переконань.

Свою подяку велосипедистам висловив заступник голови Жовтневої районної організації ветеранів Олександр Кундик.

Серед учасників – член ГО «Команда Адреналін» Дмитро Хомутенко, який не вперше святкує День Перемоги на велосипеді.

– Я люблю свою країну і вважаю такий захід одним із способів висловити вдячність тим, хто воював. У їх числі був і мій дід, якого сьогодні вже немає серед живих. Приємно, що відгукнулось багато людей. А ще приємніше – їхати під українськими прапорами. Криворіжці – патріоти, котрі пам’ятають історію. Це і довів наш велопробіг.

Завершився захід частуванням на польовій кухні та виконанням фронтових пісень під гітару.

Дар’я Ворона, "Червоний гірник". Фото Дмитра Любченка

0 коментарів

Останні записи в блогах