Унікальна знахідка

05.05.2016, Культура
Друкувати

На сторінках «Червоного гірника» вже розповідалось, що під час проведення впорядкувальних робіт у сквері на перехресті вулиці Леніна та проспекту Карла Маркса було виявлено частину фундаменту церкви Миколая Чудотворця, яка тут стояла до середини 30-х років минулого століття.

Після цього роботи з благоустрою території були терміново припинені, а за таку рідкісну знахідку взялися історики та музейники, які й нині продовжують свої розкопки. Днями робочу нараду безпосередньо на цьому історичному місці провів секретар міськради Сергій Маляренко, який на той час виконував обов’язки міського голови. Він познайомився з ходом проведення робіт, зі знайденими артефактами, поспілкувався з істориками та представниками криворізького духівництва.

- Це унікальна для нашого міста знахідка, - прокоментував ситуацію Сергій Маляренко. – І зараз за допомогою істориків, музейників та духівництва вона вивчається, визначається значущість цієї непересічної для нас усіх події. Тож насамперед потрібно забезпечити схоронність цієї знахідки, а заразом думатимемо, як це місце має виглядати. Стосовно цього дослухатимемось до думок громадськості, істориків, духівництва. Нині звучить чимало різних пропозицій щодо подальшого майбутнього цього місця, вони дуже різні, часом навіть протилежні. Ці пропозиції заслуговують уважного вивчення. Головне, що це місце має не тільки велику історичну, а й духовну значущість для всіх нас, це справді святе місце. Бо про те, що тут колись був храм, ми раніше знали тільки з оповідей старих людей. А нині можемо його частину побачити, точно встановити, де саме він був, і зрозуміти, яким він тоді був. Тож з часом оберемо оптимальний варіант на подальше, щойно будуть опрацьовані всі можливі аспекти.

Е. Місцевий. Фото Олександра Клюки

0 коментарів

Останні записи в блогах