Урочистості до Дня Перемоги у Дзержинському районі

12.05.2014, Події
Друкувати

Для кожного з ветеранів цей день був свій. Хтось зустрічав його в окопах Європи, хтось – на шпитальній койці, а хтось – прямуючи до Далекого Сходу, де довелося продовжити воювати. Відтоді вони зустрічають вже 69 мирну весну, але в пам’яті та весна 45-го залишається найбільш радісною: вони перемогли й залишилися живі.

Минають роки вже мирної пори, а герої Великої Вітчизняної продовжують підраховувати свої втрати: тільки з минулих урочистостей пішло з життя близько двох десятків переможців-дзержинців. Рідшають ряди ветеранів. Усе складніше тим, хто залишився, прийти пом’янути своїх бойових друзів: здоров’я не те, пройти у святкових колонах важкувато. Нині їхнє місце в них зайняли вдячні нащадки. І цього року, як і в попередні, знов повноводною рікою йшла колона людей з квітами до скверу 60-річчя Перемоги, де встановлено монумент. І вперше в ній йшла немов сама пам’ять про тих героїв, котрих нині немає з нами: сотні криворіжців з портретами близьких родичів, які виконали свій обов’язок, захищаючи Батьківщину, пройшли в рядах «Безсмертного полку».

Це символічне з’єднання об’єднало не лише мешканців нашого міста, але й ще 11 міст області, відзначив народний депутат України Костянтин Павлов, підкресливши, що ті герої, котрі дивляться сьогодні з портретів, будуть завжди живі у наших серцях.

– Час не владний над пам’яттю нашого народу, який звільнив увесь світ від фашистської чуми, - підкреслив народний обранець. - У ці дні з ініціативи Олександра Вілкула та Партії регіонів ми проводимо масштабну акцію під назвою «Гордимося великою пам’яттю». Гордістю для нас є відновлення і спорудження нових меморіалів та пам’ятників, відкриття музеїв та експозицій на територіях підприємств і навчальних закладів... Головне завдання ми вбачаємо у щоденній турботі про ветеранів.

Вітаючи від імені мера міста Юрія Вілкула всіх присутніх зі святом Перемоги, заступник міського голови Надія Подоплєлова наголосила, що й нині ветерани Великої Вітчизняної є прикладом того, як потрібно любити Батьківщину, символом честі та совісті. Вона побажала їм міцного здоров’я, добра та довгих років життя, зазначивши: «Ми гордимося вами, вашою Перемогою».

До монумента лягають живі квіти, щільним килимом вкриваючи гранітні плити. Здебільшого, це червоні гвоздики, що своїм пронизливим кольором наче підкреслюють тугу за полеглими визволителями, водночас нагадуючи про подвійний подвиг людей того покоління: вони перемогли ворога та відновили країну після воєнної розрухи. Цей подвиг – не забути!

Володимир Скіданов, "Червоний гірник"

0 коментарів

Останні записи в блогах