Увага: 24 квітня — ЗНО з української мови та літератури

23.04.2015, Освіта
Друкувати

На календарі — майже кінець квітня. Учні початкової та середньої шкіл марять найдовшими канікулами, а от старшокласники, навпаки, — якнайглибше вгризаються в граніт науки. Адже вже 24 квітня на них чекає відповідальне випробування — зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з української мови та літератури.

22 пункти тестування

З цього приводу заступник міського голови Валентина Бєрлін провела координаційну нараду за участю директорів навчальних закладів, на базі котрих будуть діяти пункти тестування ЗНО, представників правоохоронних органів, Державної служби охорони, інспекторів Державної автоінспекції, фахівців міських управлінь служби надзвичайних ситуацій та охорони здоров'я. Головне питання наради — визначити стан готовності всіх структур, залучених до організації ЗНО.

Як зазначила начальник управління освіти і науки виконкому Криворізької міськради Наталія Касимова, на складання ЗНО з української мови та літератури всього зареєстровано 5026 осіб, що на 368 осіб більше, ніж минулого року. Це випускники шкіл 2015 року нашого міста, Криворізького, Софіївського, Апостолівського та Широківського районів, а також випускники минулих років, які виявили бажання вступити до вишу. Наразі в Кривому Розі створено 22 пункти тестування ЗНО: 7 — на базі вищих навчальних закладів, 14 — на базі загальноосвітніх шкіл та 1 — на базі професійно-технічного навчального закладу.

Про свою готовність до проведення ЗНО доповіли всі присутні на нараді керівники та спеціалісти.

Як підсумок, Валентина Бєрлін відмітила: «У цілому місто готове для проведення ЗНО. Адже своєчасно було проведено навчання та сертифікацію осіб, які будуть залучені на основну сесію ЗНО, наради з відповідальними за пункти тестування, їхніми помічниками, інструкторами, старшими інструкторами, черговими. Налагоджено дієву взаємодію з іншими структурами міста: закладами охорони здоров’я, правоохоронними органами, Державною службою охорони, міським управлінням служби надзвичайних ситуацій, Державною автоінспекцією. Також буде організовано роботу пункту перевірки відкритої частини тестових завдань з української мови».

Перепустка в майбутнє

Про принципову відмінність цьогорічного ЗНО з української мови та літератури більш детально розповіла головний спеціаліст міського управління освіти і науки Вікторія Полякова: «Вперше ЗНО з української мови та літератури проходить за двома рівнями складності — базовим і поглибленим. Рівень складності тесту необхідний для вступу на навчання. Адже цьогоріч виші мають право на окремі спеціальності приймати сертифікат з даного предмета лише поглибленого рівня. Скажу відверто, таким правом скористалися декілька вишів України. Загалом, переважна більшість вишів заявила до вступу базовий рівень сертифіката ЗНО. На українську мову поглиблений рівень обрали 285 абітурієнтів, що склало 5,6% від загальної кількості зареєстрованих».

Ще один нюанс — для всіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів результати ЗНО з української мови та літератури зараховуватимуться як результат державної підсумкової атестації. Тобто результати ЗНО будуть виставлені у класні журнали та додатки до атестатів про повну загальну середню освіту. До речі, результати ЗНО будуть відомі вже до 15 травня.

Але головна особливість нинішнього ЗНО з української мови та літератури полягає в тому, що це своєрідна перепустка взагалі до вступної кампанії. Адже в разі нескладання цього ЗНО до ЗНО з інших предметів не допустять.

Пункти тестування здійснюють пропуск абітурієнтів до аудиторій з 10-15 до 10-50. Особа, яка запізниться, до складання ЗНО допущена не буде. Нагадаємо, що процедура проведення ЗНО забороняє особам, котрі будуть складати ЗНО, мати при собі технічні засоби збереження, зчитування та обробки інформації — мобільні телефони, навушники, плеєри, радіоприймачі. У разі виникнення запитань або необхідності отримання консультацій щодо проведення ЗНО, звертайтеся за телефонами: 74-66-36 та 74-66-83.

При собі необхідно мати три документи:

— паспорт або свідоцтво про народження (для тих, кому станом на 1 вересня 2014 року не виповнилось 16 років);

— сертифікат учасника ЗНО;

— запрошення-перепустку.

Світлана Нікітіна

 

0 коментарів

Останні записи в блогах