Увага, «віяльні» відключення електроенергії!

03.12.2014, Комуналка
Друкувати

Цього тижня області нагадали, що таке, коли дефіцит електроенергії. На Дніпропетровщині пройшли так звані «віяльні» відключення, що залишили на певний час людей та підприємства без електричної енергії.

Як розповів директор Криворізьких міських електричних мереж Геннадій Вередін, до диспетчера «Дніпрообленерго» надійшла команда від диспетчера Дніпровської електроенергетичної системи ввести в дію спеціальний графік аварійних відключень. Це стало наслідком виведення в аварійний ремонт блоку №3 Запорізької АЕС та 18 блоків теплоелектростанцій по всій країні. Відтак, аби уникнути дисбалансу в енергосистемі, була дана команда зменшити загальне навантаження по мережі регіону на 372 МВт. Вона надійшла із Запоріжжя, де і розташований диспетчер Дніпровської електроенергетичної системи.

Вплинути на те, кого будуть відключати і на який термін, — навіть на обласному рівні не вдасться. Обіцяють, що в першу чергу це торкнеться промисловців. У крайньому разі на короткий термін — від 2 до 5 годин – можуть знеструмити й оселі людей. Утім, залишитись без світла для городян — не єдина загроза. Початок опалювального періоду загострив ще одну давню проблему міста — величезні борги перед, зокрема, підприємствами, що надають послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання.

За словами заступника міського голови Григорія Вербицького, ситуація з природним газом в країні критична. Про це йшлося на нещодавній всеукраїнській селекторній нараді, де розглянуто було й питання проходження опалювального сезону. Тож облдержадміністраціями встановлено жорсткий ліміт газу. На жаль, і «Криворіжтепломережа» і «Криворізька теплоцентраль» цей ліміт перевищують — на 8 та 16 відсотків відповідно. І місту було висловлено побажання вжити додаткових заходів щодо входження обох підприємств у використання газу в межах ліміту. Таким чином, говорити про можливу перспективу централізованого гарячого водопостачання не доводиться.

Більше за те, борг, який утворився у 250 мільйонів гривень і зменшується дуже повільно, не дозволяє збільшувати ліміти споживання природного газу. Крім того, він тягне за собою не лише недоплату за електроенергію та воду, але й несвоєчасну виплату заробітної плати тим, хто працює в котельнях, ремонтує тепломережі. «Тож хочу звернутися до споживачів теплової енергії підвищити рівень оплати, а також вжити додаткових заходів щодо погашення заборгованості за опалювальний період 2013-2014 років», – зазначив Григорій Вербицький.

Володимир Скіданов, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах