В рамках других міжнародних наукових Кирило-Мефодіївських читань відбувся фестиваль духовно-патріотичної пісні «Джерела вічності»

03.06.2013, Культура
Друкувати

31 травня, у другий день проведення Других міжнародних наукових Кирило-Мефодіївських читань, присвячених вшануванню 1150-ліття слов’янської писемності, 1700-літтю видачі Міланського едикту та святкуванню 1025-річчя Хрещення Київської Русі, у Криворізькому академічному міському театрі драми і музичної комедії ім. Тараса Шевченка відбувся фестиваль духовно-патріотичної пісні «Джерела вічності».

Організатором фестивалю виступив Духовно-просвітницький центр Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривого Рогу за підтримки управлінь культури і туризму, освіти і науки виконкому Криворізької міської ради.

Розпочався концерт з вітального слова архієпископа Криворізького і Нікопольського Єфрема, який архіпастирським благословенням привітав присутніх у залі гостей та учасників фестивалю з великими та знаменними датами 1150-ліття слов’янської писемності та 1025-річчя Хрещення Київської Русі.
Розпочав фестиваль народний художній колектив Театр моди «Дебют» КПНЗ «Центр позашкільної освіти «Зміна» м. Кривого Рогу (худ. керівник – Тетяна Ширшова), який яскравою театралізованою виставою переніс глядачів на тисячу років назад у минуле, у часи Святої Русі та Візантії. У концертній програмі взяли участь дитячі та дорослі художні хорові та вокальні колективи м. Кривого Рогу та Нікополя:

Дитячий хор недільної школи Духовно-просвітницького центру Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривого Рогу (регент – Світлана Симаненкова);
Хор Ордена Нестора Літописця недільної школи і Молодіжного братства храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Кривого Рогу (регенти: Наталія Славтич, Лариса Найдьонова, Оксана Долгова);
Молодіжний хор недільної школи Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Нікополя (регент – Ганна Бєляєва);
Чоловічий вокальний ансамбль «Anima» КВНЗ «Криворізьке обласне музичне училище» (керівник – Тетяна Коренчук);
Жіночий вокальний ансамбль «Співаночки» КВНЗ «Криворізьке обласне музичне училище» (керівник – Тетяна Месропова);
Хор храму ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих» м. Кривого Рогу (регент – Володимир Тараканов);
Хор Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Нікополя (регент – протоієрей Михайло Марущак);
Хор храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Кривого Рогу (регент – Ірина Раут);
Хор храму Іверської ікони Божої Матері м. Кривого Рогу (регент – Євген Медвєдєв);
Хор храму прп. Сергія Радонезького м. Кривого Рогу (регент – Тетяна Коренчук);
Хор храму Стрітення Господня м. Кривого Рогу (регент – Юрій Комишан);
Жіночий хор «Оріана» КВНЗ «Криворізьке обласне музичне училище» (керівник – Катерина Фокіна);
Камерний хор «Крещендо» факультету мистецтв Криворізького педагогічного інституту ДВНЗ «Криворізький національний університет» (керівник – Вікторія Сергеєва);
Камерний хор «Відродження» КВНЗ «Криворізьке обласне музичне училище» (художні керівники – заслужений працівник культури України Людмила Красильникова та заслужений діяч мистецтв України Віктор Заволгін);
Хор Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривого Рогу (регент – Олена Семенова).

Закінченням фестивалю прозвучав гімн «Кривий Ріг – моє місто» у виконанні Євгена Медвєдєва, Валентини Таран та всіх учасників фестивалю духовно-патріотичної пісні. Всі колективи, що взяли участь у фестивалі «Джерела вічності», були нагороджені пам’ятними іконами святих подвижників епохи Київської Русі, а також кожний учасник фестивалю отримав благословенну архієрейську грамоту та грамоту управлінь освіти і науки, культури і туризму виконкому Криворізької міської ради.

www.pravoslavye.org.ua

0 коментарів

Останні записи в блогах