Важлива і моральна, і матеріальна підтримка

05.08.2014, Події
Друкувати

Днями з чергової поїздки в зону антитерористичної операції повернулися представники Кривого Рогу.

Сотні кілограмів гуманітарного вантажу, необхідні технічні засоби та інші предмети було передано за дорученням міського голови Юрія Вілкула на бойові позиції 40 та 39 батальйонів територіальної оборони, в складі яких служить немало криворіжців.

Розповідаючи журналістам про поїздку, перший заступник міського голови Андрій Гальченко відзначив, що всі речі підбиралися тільки за тим переліком, який погодили з командирами батальйонів та начальниками медичних частин. Задля цього навіть довелося затримати від’їзд: чекали з Києва, доки надійдуть прилади нічного бачення з далекомірами та радіостанції. Про них напередодні попросив подбати командир 40 батальйону. Крім того, привезли медикаменти для батальйону та лікарні, що взяла на себе функції прифронтового шпиталю, польові лазні, взуття, екіпірування для захисту від несприятливих погодних умов, два холодильники, пристрої для примусової зупинки транспорту, продукти тощо. Побували криворіжці на всіх чотирьох блокпостах, де служать бійці 40-го (вони, власне, й зведені їхніми руками), зазначив перший заступник міського голови.

Подбали і про підвищення мобільності підрозділу. Цього разу вантаж привіз автомобіль «Урал», котрий відремонтували в Кривому Розі. Тепер це справжній повноприводний позашляховик, повністю готовий до роботи в польових умовах. Таку практику оновлення автомобільної техніки, що працює в несприятливих умовах, планується продовжити.

Цікавив журналістів і психологічний стан бійців цих двох батальйонів. За словами Андрія Гальченка, хлопці, які там перебувають, врівноважені, спокійні, готові виконувати свій військовий обов’язок по захисту Вітчизни. Такому настрою сприяє і те, що міська влада робить усе можливе задля допомоги не лише бійцям на бойових позиціях, але й їхнім родинам тут – у рідному місті. Ще під час попередньої поїздки зібрали проблемні питання. Цього разу — розповіли про виконане. «Ми зробимо все від нас залежне, щоб і надалі наші земляки почували себе захищеними і не відірваними від своєї малої батьківщини», - запевнив Андрій Гальченко.

Високим бойовим духом бійці завдячують і професійності командира 40 батальйону. Йому вдалося сформувати дисциплінований бойовий підрозділ і, як показала практика, вберегти життя хлопців, переконаний командир громадського формування «Спеціалізований підрозділ сприяння міліції «Криворізька гвардія» Олександр Голяков. Приміром, база батальйону розташована таким чином, що спроби накрити її «Градами» були безрезультатними. Між тим, поле, яке потрапило під обстріли, практично переоране вибухами, а схил пагорба, за яким розташувався табір, увесь випалений, аж чорний. Залишки тих снарядів Андрій Гальченко та Олександр Голяков продемонстрували журналістам.

Короткий перепочинок, і криворіжці зі своєю гуманітарною місією вже в четвер знову вирушать у зону АТО. З собою — те, що потрібно для бійців, що замовили їм під час попереднього приїзду. Планується започаткувати на постійній основі ще одну акцію — відеолисти бійців додому та відповіді з Кривого Рогу від їхніх рідних. Як народилася ця ідея? За словами Олександра Голякова, зовсім випадково: на одному з блок-постів він зустрів свого колишнього підлеглого. Відзняв його розповідь про життя-буття, а по поверненню, разом з Андрієм Гальченком, передав цю коротку відеозвістку рідним бійця: дружині та маленькому синочку, якому виповнилося лише 1,5 року. І зрозуміли: такі звернення дуже потрібні. Адже моральна підтримка не менш важлива, ніж матеріальна.

Оцінкою цієї, а також інших поїздок, організованих міською владою, можна вважати слова командира 40 батальйону: «Хочу особисто від імені всіх бійців подякувати Юрію Григоровичу Вілкулу і всім криворіжцям...».

Володимир Скіданов, "Червоний гірник". Фото автора

 

0 коментарів

Останні записи в блогах