Велосипедний драйв збирає друзів

22.05.2014, Спорт
Друкувати

Радісні обличчя, дитячий сміх, яскраві прапори, музика... Що сталося і хто за всім цим стоїть? Таке пожвавлення біля монумента «Перемога» пов’язане з проведенням грандіозного заходу – велодня. А організаторами виступили самі ж велосипедисти, точніше – два їхні громадські об’єднання: «Команда Адреналін» та «Велокривбас».

Безперечно, ця подія – непересічне явище для нашого міста. Велолюбителі збираються разом, щоб весело провести час, показати всю вигідність, екологічність, економність такого транспорту, як велосипед, звернути увагу городян на проблеми пересування велосипедистів містом. Корисне свято виходить.

 

Про актуальність заходу свідчить і той факт, що проводиться він уже всьоме. За цей час кількість учасників зросла від 17 до... понад 600. Для того, щоб стільки людей змогли об’єднатись, доклали чималих зусиль організатори. Знайомимося з ними. Голова правління ГО «Велокривбас» Віктор Новак:

– Велодень – це головне свято велолюбителів не лише Кривого Рогу, а й усієї України, яке традиційно проводиться наприкінці травня. Збираючи наймасовіший велопробіг, ми популяризуємо альтернативу громадському транспорту та здоровий спосіб життя. Така кількість учасників – беззаперечний доказ успішності заходу. Цікавим є те, що велодень цьогоріч проводять два одвічні конкуренти – «Велокривбас» та «Команда Адреналін». Таке об’єднання, безумовно, пішло на користь святу.

ФОТОРЕПОРАЖ

Що ж думають про це єднання конкуренти, чи-то пак союзники, розповів заступник голови ради організаторів ГО «Команда Адреналін» Денис Дубов:

– Від такої співпраці ми очікуємо прекрасних результатів. Сподіваємось, це не останній наш захід, і він закладе міцний фундамент подальшої дружби та спільної діяльності наших клубів.

 

У піднесеному настрої очільник «Команди Адреналін» Роман Акальмаз. Тож наше спілкування плавно перейшло в урочисту промову:

– Вітаємо всіх криворізьких велолюбителів з цим святом, яке є прекрасним приводом зустрітися всім разом, побачити, наскільки росте і розвивається наша велородина. Цей рік ознаменований єднанням навколо велоруху. «Велокривбас», «Команда Адреналін», Інститут розвитку міста і Криворізький міськвиконком працюють над розвитком велоінфраструктури рідного міста. Вже реалізовано ряд проектів. Але зупинятись на досягнутому ми не збираємось.

Серед учасників – люди різного віку, професій... Ось – усміхнена дівчина з непосидючим малюком, котру ви могли бачити на багатьох велозаходах. Давайте поспілкуємось з цією спортивною матусею, а за сумісництвом – секретарем ГО «Велокривбас» Анною Атаманчук.

– В організації я 5 років і є одним з її співзасновників, – говорить Анна. – На велосипеді ж – 6 років. За плечима маю 13 велопоходів. Коли синові виповнився місяць, він уперше побував на велодні, сьогоднішній – третій на його рахунку. Особисто мені велосипед дає велике психологічне розвантаження: ти їдеш і відпочиваєш. Разом з тим, він неабияк розвиває кардіосистему, допомагає у боротьбі із зайвою вагою, сприяє загальному фізичному розвитку.

А от для «адреналінівки» Тетяни Соколовської цей велодень – перший. «Я вирішила підтримати таку корисну ініціативу, – ділиться вона. – Адже приємно бути частинкою масштабного дійства. Я готова разом з іншими популяризувати і рекламувати велоспорт. До того ж, тут можна зустріти своїх друзів, яких навіть не сподіваєшся побачити, а також знайти нових приятелів. Я переконана, що отримаю від цього дня максимум задоволення».

Серед почесних гостей свята – заступник міського голови Валентина Бєрлін та голова комітету з фізичної культури і спорту виконкому міськради Іван Коваленко. Звертаючись до велосипедистів, Валентина Миколаївна зазначила:

– Від імені міського голови Юрія Вілкула рада вітати вас з цією яскравою подією – велоднем. Дуже приємно, що сьогодні зібралась така велика кількість охочих і з кожним роком учасників стає все більше. Це відрадно, оскільки здоровий спосіб життя, заняття спортом – наше майбутнє. А місто всіляко сприяє розвиткові велоруху на Криворіжжі. Вдалого велодня вам!

Час плине непомітно. Всі учасники на місці, тож пора стартувати. Цьогоріч маршрут завершувався у парку 50-річчя Радянської України. Однак свято на цьому не закінчилось: на учасників чекали конкурси, лотереї, спортивні розваги, виступ театру вогню «ArmKnot» та багато іншого. Серед найбажаніших подій – вело-дрегрейсинг та квестрайд. Дощ, котрий раптово розпочався, абсолютно не зіпсував відпочинок, адже запальний настрій учасників зігрівав усе навколо.\

 

Шкодуєте, що не долучились до цієї драйвової події? Не переймайтесь, наступного року буде ще яскравіше! Не хочете чекати цілий рік? Велоклуби мають багато цікавинок і залюбки запрошують до них приєднатись.

Дар’я Ворона, "Червоний гірник". Фото Андрія Трубіцина

 

0 коментарів

Останні записи в блогах