Вважаєте, що добре знаєте Кривий Ріг? Ок! Тоді складіть пазл

10.07.2019, Культура
Друкувати

Щодня – новий пазл! Редакція газети «Червоний гірник» дарує п’ять хвилин релаксу. Спробуйте якомога швидше скласти он-лайн пазл, на котрому зображено одне з улюблених місць відпочинку в Кривому Розі. Якщо впораєтеся, запрошуйте до гри друзів та колег.

Парк імені Федора Мершавцева

Парк імені Федора Мершавцева у Кривому Розі (раніше парк імені газети «Правда») – пам’ятка садово-паркового мистецтва регіонального значення, розташована між річкою Інгулець та старим руслом ріки Саксагань, із площею у 36 га. Він є чи не найстарішим у місті та улюбленим місцем відпочинку криворіжців.

Хто ж такий Федір Мершавцев?

Федір Мершавцев (26 (14) квітня 1835, Херсонська губернія – 1903) – спадкоємний дворянин, капітан-лейтенант імператорського флоту, учасник двох навколосвітніх подорожей. Він увійшов в історію як засновник першого парку-саду європейського зразка в Кривому Розі, меценат, безмежно люблячий свій край, якому він присвятив своє життя. Парк-сад Федора Мершавцева розташовувався на лівому березі річки Саксагань. Займав площу 10 га –територія нинішнього Криворізького обласного музичного коледжу і частково КЗШ №8.

Фото Ігоря КВОЧКИ

 

0 коментарів

Останні записи в блогах