Вважаєте, що добре знаєте Кривий Ріг? Ок! Тоді складіть пазл

11.07.2019, Культура
Друкувати

Свіженький пазл до обідньої пори – готовий! Редакція газети «Червоний гірник» дарує п’ять хвилин релаксу. Спробуйте якомога швидше скласти он-лайн пазл, на котрому зображено один із криворізьких проспектів із давньою історією. Якщо впораєтеся, запрошуйте до гри друзів та колег.

 

Проспект Поштовий

Він завжди був центральною вулицею спочатку містечка Кривого Рогу, а потім і міста. Перша назва – вулиця Поштова. Найдавніша вулиця міста. У 50-х XIX ст. почалася забудова першими у містечку Кривий Ріг кам’яними двоповерховими будинками. Розвитку набула з початком промислового видобутку руди. У 1913 році розташовувалося 113 торговельних закладів, існував кінотеатр «Колізей», сквер і пам’ятник Олександру II. Перетворена на культурний і комерційний центр міста.

У роки Громадянської війни отримала назву вул. Народної свободи. На початку 1920-х повернуто назву вул. Поштова. З 1920-го року називалася вже вул. Карла Маркса. Розташовувалися тут кінотеатр ім. Леніна, будбанк, редакція газети «Червоний гірник», спортклуб, магазини. Зруйнована під час окупації та боїв у лютому 1944 року. Відбудована у 1950-х роках.

На ній розташовано багато цікавих історичних і культурних об’єктів міста. Зараз називається – проспект Поштовий.

Фото Ігоря КВОЧКИ

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах