Вважаєте, що добре знаєте Кривий Ріг? Ок! Тоді складіть пазл

07.08.2019, Культура
Друкувати

«Людина нібито не літає... А крила має. А крила має!» – ця фраза з вірша Ліни Костенко давно стала афоризмом. Та не лише люди і птахи мають крила. Редакція газети «Червоний гірник» уже підготувала для вас новий он-лайн пазл. Спробуйте якомога швидше скласти докупи частинки зображення і побачите місце, звідки відправляється у небо крилатий криворізький транспорт. Якщо впораєтеся, запрошуйте до гри друзів та колег.

 

Міжнародний аеропорт Кривий Ріг

Аеродромний комплекс, який діє й нині, було побудовано у 1978 році, проте історія аеропорту Кривий Ріг більш давня. Вона бере свій початок у 30-х роках ХХ століття. Так, 6 квітня 1926 року вперше було здійснено рейс за маршрутом Харків – Катеринослав (Дніпро) –Кривий Ріг – Одеса.

Перша посадка була здійснена в районі шахти імені Валявка. Виконувались рейси на літаках вітчизняних конструкцій: ПО-2, К-5.

У 1946 році аеропорт розміщувався на майданчику колишнього Криворізького аероклубу, що функціонував до війни.

У 1954 році було прийнято рішення про виділення для аеропорту окремої земельної ділянки розміром 165 га на окраїні міста, район «Змички».

У 1958 році почалась відправлення вантажів та пошти.

У 1966 році відкрито агентство «Аерофлот» та додаткові авіакаси в різних районах міста.

У кінці 1974 року розпочато будівництво нового аеродрому за межами міста.

До 20 грудня 1978 року всі служби аеропорту були готові до переходу на новий режим роботи та відкриттю нового аеропорту, що діє і дотепер.

У 1986 році введено в експлуатацію міжнародний сектор. Аеропорт почав приймати літаки міжнародних авіакомпаній: Німеччини, Чехословаччини, Румінії та ін. Перший міжнародний рейс на літаку ТУ-154 було здійснено 30 червня 1986 року.

Після набуття Україною незалежності Постановою КМУ №678-р від 15 жовтня 1992 року був відкритий міжнародний пункт пропуску. Аеропорт набув статусу «Міжнародний».

У 2001 році Державний Міжнародний аеропорт «Кривий Ріг» передано в комунальну власність міста. Міжнародний аеропорт Кривий Ріг розташовано у 20 кілометрах на північний захід від Кривого Рогу. Загальна площа землі аеропорту становить 166,1187 га. Аеропорт Кривий Ріг відноситься до класу (код) аеродрому – В. Розміри злітно-посадкової смуги становлять 2500 х 42 м. Покриття смуги – армобетон.

Фото Ігоря КВОЧКИ

0 коментарів

Останні записи в блогах