Вважаєте, що добре знаєте Кривий Ріг? Ок! Тоді складіть пазл

17.07.2019, Культура
Друкувати

Свіженький пазл до обідньої перерви! Редакція газети «Червоний гірник» дарує п’ять хвилин релаксу. Спробуйте якомога швидше скласти он-лайн пазл, на котрому зображений легендарний засновник міста. Якщо впораєтеся, запрошуйте до гри друзів та колег.

 

Пам’ятник «Козак Кривий Ріг»

Його встановлено у 2011 році. Одна з найпопулярніших новостворених пам’яток міста. Пам’ятник присвячений запорізькому козаку Рогу – реальній особі, котру за легендою, у 60-70 роки ХVІІ століття обирали кошовим отаманом Запорізької Січі. На схилі літ хоробрий козак Ріг побудував для себе оселю саме на тому місці, де Інгулець зливається із Саксаганню. А оскільки в боях позбувся він правого ока, прозвали його в народі «кривим». Йшли роки, навколо хати козака почали з’являтися інші оселі. Згодом тут виросло поселення під назвою – Кривий Ріг.

Скульптурна композиція висвітлює ту мить, коли козак Ріг зійшов з коня на кручах степової річки Саксагань у тому місці, де вона впадає в Інгулець. Пам’ятник відлито у бронзі та встановлено на постаменті, зробленому із брили криворізького природного каменя. Висота пам’ятника разом із постаментом 5,3 м.

Автор пам’ятника – заслужений художник України, Почесний громадянин міста Кривого Рогу, скульптор Олександр Васякін.

Фото Ігоря КВОЧКИ

0 коментарів

Останні записи в блогах