Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім

30.12.2013, Соціум
Друкувати

Ми продовжуємо наше щотижневе спілкування з читачами, разом шукаючи відповіді на їхні запитання щодо житлово-комунальної галузі.

Щоправда, почасти звернення людей виходять за ці рамки, бо городяни звертаються з різним. Наприклад:

Чи можна успадкувати гараж після дядька?

– Мій дядько помер, а тітка каже, що їй гараж не потрібен. Дітей у них немає, тому хоче, щоб я його забрав собі. Як вірно це зробити? – цікавиться Антон з проспекту 200-річчя Кривого Рогу.

Гараж, як і будь-яке інше нерухоме чи рухоме майно, може бути успадкований після померлого або по закону, або по заповіту. Коли відсутній заповіт як останнє розпорядження небіжчика на момент його смерті, тоді набувають сили норми законодавства. Зокрема, та, що існують кілька черг спадкоємців – перша, друга, третя і аж до сьомого коліна. До першої черги належать чоловік, жінка, діти та батьки померлого, вони й мають преважне перед іншими право на отримання спадщини.

Натомість у цьому випадку ви маєте право на отримання гаража у спадщину тільки в тому разі, якщо від нього відмовляться всі спадкоємці першої черги, бо тільки тоді набувають права спадкувати спадкоємці другої. Причому – всі одразу, скільки б їх не було. Тому краще за все, аби ваша тітка оформила гараж на себе, а потім подарувала чи продала його вам. Як вірно це здійснити з документальної точки зору, вам розкажуть у нотаріальній конторі за місцем знаходження цього майна або під час консультаційних прийомів нотаріуса, які щомісяця проводяться в редакції «ЧГ» для передплатників нашої газети.

Радіо не працює, а гроші – беруть

– Ще з 2012-го року в мене нормально не працює дротове радіомовлення, - скаржиться Лариса Юліанівна з вул. Косарева, 82. – Разом з дочкою постійно телефонували до ремонтної служби, тож у лютому лінію відремонтували і десь місяць радіо побалакало. А потім стихло й донині мовчить. Причому гроші з мене продовжують регулярно брати, щомісяця нараховуючи плату за радіомовлення, котрого насправді немає. Як бути?

Звісно, що передовсім з цього приводу в робочий час потрібно звернутись за телефоном ремонтної служби 92-14-08 із заявкою на ремонт лінії. Також не зайве буде письмово звернутись до Криворізького центру телекомунікаційних послуг №2 ДД ПАТ «Укртелеком» за адресою: вул. Димитрова, 30, м. Кривий Ріг, 50101 з вимогою здійснити перерахунок за ненадані послуги за весь час непрацюючої радіоточки.

Домофон без слухавки

– Близько місяця тому в нашому під’їзді поставили домофон. Хтось встановив у себе вдома слухавки, а хтось – і я серед них – відмовився, - розповідає жителька вул. Лермонтова, 6 Любов Олексіївна. – Живу на першому поверсі, й мені не важко в разі чого відкрити двері. Але так сталося, що недавно викликала газівників і змушена була чатувати їх поруч вікна, аби вони потрапили до квартири. Бо коли звернулася до голови будинкому, щоб вона не зачиняла двері, та мені відмовила під приводом того, що постійно відкритий замок може зіпсувати домофон, ремонт якого, мовляв, обійдеться мені в чимало копієчку. І хто з нас правий?

Справді, дверний домофон – це доволі складна конструкція, в якій задіяно чимало високотехнологічних елементів, як-то магнітний електрозамок, доводчик дверей, механізм дистанційного відкривання та інші. Через що, зрештою, вартість такого обладнання досить висока, як і ремонт у разі потреби. Голова будинкому права в тому, що коли примусово тримати відкритими такі двері, то це вповні здатне спричинити вихід з ладу домофону.

Тому порада така – встановити вдома слухавку, яка відкриватиме домофонні двері дистанційно. Зрештою, для цього домофон і призначений – пускати бажаних гостей і не пускати інших. Причому – це важливо – абонплата за обслуговування домофону практично нічим не відрізняється в разі наявності чи відсутності слухавки. 

Едуард Білик, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах