Євген Удод: Проблем у медицині багато, але спільними зусиллями ми реалізуємо низку дуже серйозних проєктів, ефект від яких мають відчути криворіжці

15.09.2021, Події
Друкувати

15 вересня відбулася виїзна робоча нарада з будівництва нового корпусу Криворізького онкодиспансеру. На нараді були присутні Генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо, представники Адміністрації Президента, Верховної Ради, облдержадміністрації та Криворізького міськвиконкому. Важливий для міста медичний проєкт реалізується спільно з підприємством «АрселорМіттал». Зі свого боку, керівництво міста взяло на себе вирішення у максимально короткі терміни питання, пов’язані із виділенням землі під будівництво закладу, підведення усіх комунікацій та мереж, що необхідні для будівництва і його функціонування.

Криворізький онкологічний диспансер надає спеціалізовану медичну допомогу криворіжцям та жителям Жовтих Вод, Покрова, Зеленодольську, та прилеглим 5-ти сільським районам. Місто робить все можливе, щоб заклад в повному обсязі надавав допомогу пацієнтам. З міського бюджету надавалася субвенція на неодноразову перезарядку апаратів променевої терапії, щоб пацієнти отримували терапію у Кривому Розі, а не їздили до Дніпра. Придбаний сучасний апарат променевої терапії, відремонтовано радіологічне відділення та покрівля. Наразі, при реалізації спільного проєкту, у новому корпусі онкоцентру планують розмістити діагностичне відділення. Воно буде розраховане на 100 ліжок. Також, будуть модернізовані відділення для хіміотерапії та радіотерапії, приймальня та кімнати відпочинку у діючому онкодиспансері.

Перший заступник міського голови Кривого Рогу Євген Удод підкреслив:

«Медицина є найважливішою складовою життя міста. І незважаючи на те, що зараз лікарні другого рівня, згідно з реформою, є автономними, місто надає їм максимальне сприяння. Більшу частину лікарень 1,5 - 2 роки тому ми з усіма проблемами забрали з обласної власності і зараз ними займаємося. Так, цього року у низці лікарень йдуть капітальні ремонти та реконструкції відділень – наприклад, повний капітальний ремонт корпусу інфекційної лікарні, із забезпеченням новим обладнанням. Йде реконструкція відділення в «Тисячці». Зараз робиться проєктна документація на повний ремонт 3-ї та 8-ї міських лікарень за рахунок коштів міського бюджету».

Також Євген Удод зазначив, що у лікарнях, визначених для боротьби з коронавірусом, за рахунок коштів міського бюджету встановлюються системи подачі кисню. За кількістю кисневих концентраторів і ліжок для Ковід місто повністю готове до нової хвилі коронавірусу.

«Також хочу зазначити, що у нас побудовані і реконструйовані 50 нових амбулаторій. Це - зона відповідальності міста і сьогодні Кривий Ріг є в цьому лідером. Онкологічна лікарня, в якій ми зараз знаходимося, є обласною власністю. Але вона знаходиться в місті, і ми надаємо всю можливу підтримку для її якісної реконструкції. Проблем багато, але впевнений, разом ми їх вирішимо. Для нас найголовніше – здоров’я криворіжців. Усі зобов’язання, пов’язані з будівництвом нового корпусу онкоцентра, ми виконали у максимально короткі терміни і хочу запевнити, що ми зробимо все для того, щоб мешканці, які потребують життєво необхідної для них підтримки, отримали висококваліфіковану медичну допомогу у рідному місті», - зазначив Євген Удод. 

Генеральний директор «Арселор Міттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо зазначив: «Щороку у  світі  через рак помирають понад 10 млн людей. В Україні майже 100 тисяч людей, які помирають через рак кожного року. Можна сказати, що пацієнти, які боряться з раком - герої. Вони зустрічають на своєму шляху багато складнощів. Разом із лікарем проходять   важку боротьбу. І все, що ми можемо зробити, це полегшити цю боротьбу – надати більше надії та більше шансів на одужання. Ми  - ключовий інвестор у цьому проєкті.

Також, після завершення будівництва надамо найсучасніше обладнання для онкоцентра. Крім лікування хворих, центр буде надавати превентивні послуги для попередження хвороби. Неможливого не існує - ці слова ми викарбували на плиті арматури, яка буде закладена в фундамент онкоцентру. Ми віримо, що надія могутня, оптимізм сильний, а віра приводить до змін».

Директор онкодиспансера Сергій Беккер сказав: «Кривий Ріг отримає сучасний онкологічний центр, який буде надавати найкращу медичну допомогу. Це – велика подія  для нашого міста. Онкологія  - надзвичайно складна, високотехнологічна галузь, що постійно повинна розширяти та розвивати свою матеріально-технічну базу. У новому центрі  буде найсучасніше обладнання, такого у нашій державі практично ще немає. Ми будемо перші. Основна парадигма променевої терапії – підведення іонізуючого випромінення до пухлини без ушкодження  критичних органів  і здорових тканин. І це  обладнання буде давати  такі можливості. Крім того, отримаємо найсучасніший комп’ютерний томограф, магнітнорезонансний томограф, ендоскопічне та лабораторне обладнання, лабораторію імуногістохімії».

Довідково:

Тільки за останні роки у Кривому Розі після передачі лікарень з обласного підпорядкування місту відкрито сучасний кардіологічний центр із двома агіографічними відділеннями у лікарні №9, відремонтовано 10, 11 лікарні, лабораторія у «шістнадцятці», у багатопрофільній лікарні №2 запрацювало сучасне відділення блоку амбулаторного гемодіалізу, відкрито ще одне ангіографічне відділення. До кінця цього року буде реалізована ще низка медичних проєктів: капітальний ремонт інфекційної лікарні з облаштуванням сучасної клініко-діагностичної лабораторії, що здатна робити за добу близько 100 ПЛР-досліджень на коронавірус; ремонт у міськлікарні №3, часткова реконструкція у «тисячці» та відкриття амбулаторії в Тернівському районі по вулиці Сірка. В цілому, у 2021 році  у міському бюджеті на підтримку та розвиток медицини (оплату енергоносіїв, придбання  обладнання, тощо) передбачено понад 240  млн грн.  У тому числі, на виплату зарплати  лікарям, у зв’язку із недофінансуванням з боку НСЗУ, вже спрямовано більше 21 млн грн. 

0 коментарів

Останні записи в блогах