Юрій Вілкул: «Місто буде системно стояти на захисті екологічних прав криворіжців, використовуючи всі законні можливості - у тому числі і в судах»

06.07.2020, Соціум
Друкувати

«АрселорМіттал Кривий Ріг» за минулий рік не виконав заходи Міської екологічної програми по виведенню з експлуатації об'єктів морально застарілого обладнання. Місто бореться за права криворіжців у судах, де зустрічає опір з боку представників підприємства. Проте, Третій апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення про повернення справи за позовом міської ради до ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» до розгляду.

У Кривому Розі міська рада спільно з громадськими організаціями в судовому порядку відстоює право криворіжців жити в екологічно безпечних, комфортних умовах та зобов’язує виконувати природоохоронні заходи Міської екологічної програми промислові підприємства. Для захисту інтересів криворіжців на початку року міська рада разом із громадськими активістами подали позовну заяву до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з вимогою зобов'язати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконати в установлені терміни природоохоронні заходи Міської екологічної програми.

«За дорученням мера Юрія Вілкула, місто використає всі наявні в розпорядженні міста законні важелі впливу задля того, щоб «АрселорМіттал»  повернувся обличчям до криворіжців і виконував передбачені екологічною програмою природоохоронні заходи», - підкреслила начальник управління екології Світлана Охотнікова. 

На ухвалу вищевказаного суду про повернення позову без розгляду було подано апеляційну скаргу до Третього апеляційного адміністративного суду.

30 червня її розглянуто на відкритому засіданні за участю фахівців юридичного та екологічного управлінь виконкому, керівника громадської організації «Екологічний рух Кривбасу» та за представництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Судом ухвалено рішення про скасування ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду та повернення справи за позовом міської ради до ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» до розгляду.

Варто  відзначити, що майже 70% звернень жителів до виконкому міськради стосуються впливу виробничої діяльності ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на атмосферне повітря. Кількість звернень у 2019 році зросла на 54% у порівнянні з 2018 роком. Тільки за останній період (травень-червень) 66% звернень мешканців стосовно забруднення атмосферного повітря стосуються ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Додатково:

Одним із основних виконавців заходів Міської екологічної програми є ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Його викиди в атмосферне повітря складають 85% від загальних викидів забруднюючих речовин по місту. Разом з цим, спостерігається системна тенденція порушення та перенесення ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» термінів реалізації найважливіших повітроохоронних заходів, екологічний ефект виконання яких - це зниження викидів забруднюючих речовин майже на 50 тис тонн. 

«АрселорМіттал Кривий Ріг» за минулий рік не виконав заходи програми по виведенню з експлуатації об'єктів морально застарілого обладнання аглофабрики металургійного виробництва, коксових батарей №1 та №2. Зупинка двованного сталеплавильного агрегата №6 мартенівського цеху, що передбачалася програмою до кінця 2017 року, фактично виконана в березні 2020 року.

0 коментарів

Останні записи в блогах