Юрій Вілкул: «Ми провели велику роботу і залучили інвестиції в енергоефективні технології - у Кривому Розі в партнерстві з ЄІБ розпочнеться модернізація системи теплопостачання міста»

23.10.2020, Події
Друкувати

Вартість проєкту, який спрямований на створення стабільно комфортних умов у будинках криворіжців та комунальних закладах - 48 млн. євро, з яких 6,4 млн. євро – грантові кошти з ресурсів фонду ЄІБ. В першу чергу обладнають індивідуальними тепловими пунктами 376 шкіл, дитсадків, лікарень, спортивних та культурних закладів.

Мер Юрій Вілкул підписав грантовий договір з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) у сфері енергоефективності. У партнерстві з ЄІБ та Міністерством розвитку громад та територій України в Кривому Розі реалізується проєкт «Модернізація системи теплопостачання Кривого Рогу». Його мета - реконструкція та оптимізація системи теплопостачання міста.

«Сподіваюся, що наша співпраця відкриє місту нові можливості у реалізації комплексних проєктів з підвищення енергоефективності, які допоможуть мешканцям відчувати себе комфортно в будь-який час року, зменшити споживання енергоресурсів та економити кошти», - зазначив мер Юрій Вілкул.

Під час підписання договору мер Юрій Вілкул підкреслив: «Я висловлюю високу повагу Асамблеї вкладників до Фонду Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології за ухвалення гранту для Кривого Рогу. Ми обладнаємо індивідуальними тепловими пунктами всі бюджетні заклади: школи, дитячі садочки, лікарні, заклади соціального забезпечення, культури та спорту - 376 будівель. Зазначу, що ми вже маємо позитивний досвід встановлення ІТП. За кошти міського бюджету встановлено 30 таких теплових пунктів в освітніх закладах».

Голова представництва ЄІБ в Україні Жан Ерік де Загон сказав: «Ми дуже вдячні Кривому Рогу за співпрацю. Цей проєкт є одним із ключових для Європейського інвестиційного банку. Дуже важливою метою є створення «зелених» екологічно-чистих джерел енергії. Тому енергетична ефективність є перспективним і надзвичайно актуальним напрямком».

Питання енергоефективності та зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів є одним із пріоритетних напрямків роботи керівництва міста. Проєкт «Модернізація системи теплопостачання Кривого Рогу» дасть можливість:

  • вивести з експлуатації фізично та морально застарілу котельню КПТМ "Криворіжтепломережа", яка знаходиться на території ПАТ "Арселор Міттал Кривий Ріг" та частину зношених магістральних мереж – замість них будуть сучасні блокові котельні;

  • замінити мережи на попередньо ізольовані труби; реконструювати котельню «Гігант» та «Механобрчормет»;

  • впровадити систему моніторингу та управління котелень;

  • знизити споживання природного газу;

  • покращити якість надання послуг з теплопостачання населенню;

  • знизити рівень викидів вуглекислого газу.

0 коментарів

Останні записи в блогах