Юрій Вілкул: «У Кривому Розі висококласні лікарі, а сучасне обладнання дасть їм ширші можливості для допомоги людям»

12.08.2020, Медицина
Друкувати

Міський голова Юрій Вілкул передав нове сучасне медичне обладнання міській лікарні №5: ультразвукову систему, відеоендоскоп та офтальмологічний апарат, які будуть використовуватися для пацієнтів поліклінічного відділення лікарні та Центру реабілітації учасників АТО.

Згідно з медичною реформою, другий етап якої стартував в Україні 1 квітня цього року, всі лікарні повинні фінансуватися Національною службою здоров'я України. Але, як і в попередні роки, кошти, що виділяються державою на медицину, навіть близько не покривають усі реальні потреби лікарень і медичних працівників. Системну підтримку медики Кривого Рогу отримують з боку міської влади.

У Кривому Розі для реалізації програми розвитку медицини з початку року з бюджету міста було виділено більше 100 млн грн. Крім відкриття нових амбулаторій та ремонту лікарень, кошти спрямовуються на придбання сучасного медичного обладнання для поліклінік та стаціонарів міських лікарень.

«Навіть у складних умовах пандемії, місто продовжує всебічно підтримувати медичну галузь за всіма важливими напрямками. Приємно, коли медичні заклади отримують нове сучасне обладнання, адже ми маємо висококласних фахівців, і зрозуміло, що сучасні апарати надають медикам більші можливості для допомоги пацієнтам. Ми прагнемо створити кращі умови і для лікарів, і для тих, хто до них звертається», - відмітив Юрій Вілкул.

Новий відеоендоскоп дозволить проводити дослідження верхніх та нижніх відділів шлунково-кишкового тракту, робити відеобронхоскопію дихальних шляхів та обстежувати їх слизову оболонку.

За допомогою сучасного апарата ультразвукового дослідження ефективніше буде обстежувати органи черевної порожнини, молочні та щитоподібну залози, судини та суглоби. Крім того, лікарня отримала офтальмологічний апарат, що допоможе виявляти ранні форми захворювання очей.

До того ж, уся інформація про обстеження пацієнтів буде зафіксована у фото- та відеоформатах та зберігатися на цих апаратах.

«Ми отримали нове, сучасне обладнання, яке допоможе проводити якісне обстеження, відео- та фотофіксацію. Це дозволить оглядати пацієнтів у порівняльній динаміці в процесі лікування та виявляти на ранніх стадіях онкологічні хвороби. Ця апаратура відповідає сучасним вимогам. Ми вдячні місту за допомогу», - сказав Микола Баранов, лікар-ендоскопіст міської лікарні № 5.

Довідково:

У Кривому Розі реалізується декілька важливих медичних проєктів. Зокрема, триває капремонт  чотириповерхового корпусу інфекційної лікарні, у другій та дев’ятій лікарні буде встановлено сучасні ангіографи. До кінця року планується відкрити 3 нові амбулаторії по вул. Дружби, Миколаївське шосе та Тбіліській.

За період карантину лікувальні заклади міста отримали 40 апаратів штучної вентиляції легень: 24 – за кошти міста, 9 – надійшли централізовано, 7 - допомога підприємств та депутатів різного рівня. Наразі в Кривому Розі 157 діючих апаратів ШВЛ. Крім того, з резервного фонду міста було виділено кошти на придбання моніторів стеження за параметрами фізіологічних функцій пацієнта, кисневих концентраторів, засобів індивідуального захисту: захисних масок, костюмів, щитків, рукавичок, респіраторів, халатів ізоляційних, шапочок, окулярів, бахил, дезрозчину. За фінансової підтримки міста інфекційна лікарня придбала вкрай необхідне обладнання: ЕКГ, дефібрилятори, опромінювачі, дистилятори, інфузомати, дозатори, насоси та функціональні ліжка для реанімаційного відділення. У лікарнях міста встановлені та працюють 20 дезінфекційних рамок.

0 коментарів

Останні записи в блогах