Юрій Вілкул: «Задля безпеки криворіжців та порядку в місті в Кривому Розі впроваджується комплексна система «Безпечне місто»

03.08.2020, Події
Друкувати

Для забезпечення безпеки криворіжців передбачено встановити 700 відеокамер, перекрити всі в'їзди і виїзди з Кривого Рогу, 100% - усі місця масового перебування людей. Як вибудовується муніципальна система відеоспостереження, обговорили на робочій нараді з питань забезпечення безпеки громадян Кривого Рогу за участю губернатора Дніпропетровщини Олександра Бондаренка, міського голови Юрія Вілкула та правоохоронців.

«Я ставлю завдання вже у цьому році значно підвищити рівень безпеки городян та порядку в місті, тому створюємо сучасну систему з багатофункціональними камерами та моніторинговим центром. У планах першого етапу встановлення та підключення до системи понад 190 відеокамер не лише загального спостереження, а й з функціями визначення державних номерних знаків та розпізнавання облич. Також, встановимо понад 90 загальних, оглядових відеокамер для контролю за правопорядком у місцях масового скупчення людей: на площах, в парках та скверах, зупиночних павільйонах», - зазначив мер.

Встановлення камер планується в місцях можливого скупчення людей, на найбільш навантажених транспортних комунікаціях при в’їзді та виїзді в місто з напрямку Миколаєва, Кіровограда, Дніпра, Нікополя, а також виїзді у напрямку ПівдГЗК.

Також розбудова системи відеоспостереження міста дасть змогу інтегрувати в загальну систему об’єкти комунальної та приватної власності, які використовують відеокамери, а це ще понад 1260 вже діючих відеокамер. До речі, у бюджетних закладах вже встановлено більше 50 приладів спостереження. Працюють відеокамери і в парку ім. Федора Мершавцева, проводиться робота з обладнання відеоспостереження у парку ім. Богдана Хмельницького.

Окрім системи відеоспостереження, для підвищення безпеки життєдіяльності мешканців у місті діють система управління дорожнім рухом (керування світлофорами, моніторинг та створення «зеленої хвилі»); системи керування зовнішнім освітленням, управління ліфтами багатоповерхових будинків, контролю за роботою пасажирського транспорту (всі транспортні засоби, які здійснюють пасажирські перевезення, обладнано навігаційним обладнанням), система керування швидкої медичної допомоги з відображенням карти місцевості та розташування бригад ШМД у реальному часі, автомобілі виїзних бригад ШМД оснащено GPS-трекерами.

Розуміючи важливість питання безпеки та громадського порядку, в Кривому Розі робота з розвитку ефективної системи відеоспостереження йде кілька років. Починали зі встановлення 12 відеокамер загального огляду на 8 об’єктах. Наразі в Кривому Розі працює 46 камер відеоспостереження. Кошти на придбання та установку відеокамер виділив міський бюджет. Варто відзначити, що у 2016 році, за зверненням правоохоронців, Головному управлінню Національної поліції в Дніпропетровській області для Криворізького відділу поліції місто направило понад дванадцять мільйонів гривень на встановлення 167 відеокамер. Освоєнням коштів, проведенням тендеру, відповідно до закону, займалося Головне управління Національної поліції. Проте, ані в 2016, ані в 2017 році нічого не було зроблено, і гроші повернулися до міського бюджету, у 2019 році мер Юрій Вілкул прийняв рішення, яке підтримали депутати міськради, про те, щоб подальший розвиток системи безпеки у Кривому Розі місто взяло на себе. Черговим кроком до впровадження муніципальної системи «Безпечне місто» стало підписання мером Юрієм Вілкулом Меморандуму про співпрацю з Головним управлінням Національної поліції в Дніпропетровській області.

0 коментарів

Останні записи в блогах