З 1 січня 2015-го втрачає чинність Закон України щодо проведення реформування системи охорони здоров'я

12.01.2015, Медицина
Друкувати

Відтак, з міського бюджету буде фінансуватися не тільки первинна, але й вторинна медична допомога.

На додачу, криворізька медична мережа, вважай, поповниться ще одним закладом: на фінансування з міського бюджету передається відділкова лікарня Придніпровської залізниці. Однак, та передача виходить якоюсь дивною.

Як розповів на прес-конференції міський голова Юрій Вілкул, разом із додатковим закладом належного фінансування на його функціонування ніхто не передбачає. На всі профільні установи місту доведено медичну субвенцію у сумі 423,0 млн. гривень. Це майже на 180 млн. гривень (!) менше від потреби галузі.

На резонні запитання, як у такій ситуації утримувати освіту та медицину, нині столичні чиновники мають уже готову відповідь, що, швидше, не вирішує ситуацію, а перекладає відповідальність з Києва на місця. Мовляв, знято заборону місцевому самоврядуванню закривати медичні та освітні заклади. Ось і оптимізуйте їх під свої доходи. Тож, схоже, іншого шляху в сучасних фінансових реаліях у міста не буде. Однак, як запевнив журналістів Юрій Вілкул, робитиметься це дуже виважено, з урахуванням специфіки Кривого Рогу — його протяжності, аби врешті-решт не погіршити ситуацію.

Володимир Скіданов, "Червоний гірник".

Фото Андрій Трубіцин

0 коментарів

Останні записи в блогах