З 1 жовтня 2014 року урядовим рішенням встановлені нові норми споживання природного газу.

13.10.2014, Комуналка
Друкувати

У зв’язку з цим змінюється розмір плати за послуги з газопостачання для споживачів, які використовують природний газ без лічильників.

Про це йшлося на нещодавньому брифінгу з начальником відділу розрахунків з фізичними особами ПАТ «Криворіжгаз» Тетяною Шеховцовою. Держава, зменшивши плату за газ для споживачів без лічильників, фактично збільшила її для малозабезпечених громадян, адже розмір компенсацій та пільг розраховуватиметься тепер, виходячи зі зменшених норм.

- Таких підхід передбачений Постановою Кабінету Міністрів України №409 від 6 серпня 2014 року «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», - зазначила фахівець. - Згідно з ним споживачі, які використовують газ для приготування їжі й мають централізоване гаряче водопостачання, сплачуватимуть 6 кубометрів природного газу на одну особу на місяць, а за відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача норма газоспоживання збільшується до 9 кубометрів. При наявності в приміщенні газової плити і колонки норма становить 18 кубометрів блакитного палива на одну особу на місяць. Якщо приміщення опалюється газом, тоді норма споживання дорівнює 11 кубометрів природного газу на 1 квадратний метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період. При розрахунках пільг та субсидій - у разі використання природного газу для індивідуального опалення - також буде використовуватись нова норма споживання. Вона становить 7 кубометрів природного газу на 1 квадратний метр опалювальної площі на місяць із застосуванням коригуючих коефіцієнтів, які залежать від регіону. Для нашого міста ці коефіцієнти газу для опалення затверджені на рівні 0,982 в секторі приватної забудови, а для багатоквартирних будинків - 0,465. Тож на загал норми споживання природного газу були зменшені в середньому 1,5-2 рази. Наприклад, якщо раніше при використанні плити газової на час відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача норма споживання природного газу становила 18,3 кубометра на одну людину в місяць, то зараз вона дорівнює 9 кубометрам. У такому випадку споживач сплачуватиме 11,691 грн. замість 23,7717 грн.

Затвердивши нові норми споживання газу, держава, виходить, покарала найменш забезпечених громадян. Адже якщо представник такої категорії споживачів не втиснеться у нові нормативи, то різницю спожитого газу йому необхідно буде оплатити за повною вартістю, яка до того ж ще й суттєво збільшилася з 1 травня 2014 року. Також від зменшених норм споживання найбільше постраждають споживачі, котрі проживають в багатоквартирних будинках, що мають індивідуальне опалення – для них встановлено особливий коригуючий, а фактично, понижувальний коефіцієнт для розрахунку витрат природного газу. Приміром, раніше пільгова норма дитини війни - мешканця багатоповерхового будинку на опалення складала 370,1 кубометра і споживач отримував 25 відсотків знижки вартості газу у розмірі 100,76 грн. Тепер у зв’язку з новими нормами ця пільгова норма дорівнюватиме лише 120,5 кубометра газу, а тому й компенсація становитиме тільки 32,81 грн.

- Для того, щоб розрахувати власний бюджет та уникнути боргів за надані послуги, раджу споживачам, які отримують субсидію, невідкладно звернутися до районного управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації, та дізнатися, як зміниться конкретно у них розмір плати за газ, - зазначила Тетяна Шеховцова. - Споживачам, які мають пільги на оплату послуг з газопостачання, контролери ПАТ «Криворіжгаз» особисто нададуть консультацію та розрахунок плати відповідно до нових норм. Це важливо з огляду на те, що нині більше 96 тисяч клієнтів ПАТ «Криворіжгаз» користуються пільгою на послуги газопостачання, майже 27 тисяч сімей отримують субсидію, а 85 - компенсацію додаткових витрат на оплату послуг.

Більше половини користувачів газу вже мають прилади обліку, й тому оплачують своє споживання за фактичними витратами. Натомість чимало городян донині газового лічильника не мають й використовують блакитне паливо за нормативами, які були змінені з початку жовтня. У такому випадку вони повинні розраховуватись за такими розцінками: плита газова за умови наявності централізованого гарячого водопостачання (6 м3 х 1,299 грн.) - 7,79 грн./люд. на місяць; плита газова без централізованого гарячого водопостачання (9 м3 х 1,299 грн.) - 11,69 грн./люд. на місяць; плита газова і газовий водонагрівач (колонка) (18 м3 х 1,299) - 23,38 грн./люд. на місяць.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

3 коментаря

Останні записи в блогах