З повагою до полеглих героїв, турботою про воїнів та їхні родини: 14 червня у Кривому Розі пройшли урочистості до Дня вшанування учасників АТО

15.06.2020, Події
Друкувати

Кривий Ріг перший в Україні започаткував проведення Дня вшанування учасників антитерористичної операції. Цього дня криворіжці приходять до Пам'ятного хреста на честь воїнів-криворіжців, щоб покласти квіти та вшанувати хвилиною мовчання земляків, які загинули, захищаючи єдину, суверенну Україну.

Участь у пам’ятному заході з нагоди Дня вшанування учасників антитерористичної операції на сході країни взяли бійці, їхні родини, мер міста Юрій Вілкул, громадські організації, волонтери.

Більше 6 тисяч криворіжців пройшли службу в зоні проведення операції Об’єднаних сил у складі батальйонів територіальної оборони, військових частин Збройних сил України, Національної гвардії України та інших військових формувань.

Міський голова Юрій Вілкул підкреслив: «Криворіжці – справжні патріоти, ми не проголошуємо лозунгів, а допомагаємо нашим хлопцям конкретними справами, створюємо для них тут, вдома, надійний тил. З перших днів війни у місті створено штаб допомоги військовослужбовцям,  передаємо на передову бійцям, за їхніми заявками, необхідну техніку, інструменти та матеріали. У нас працює найбільша за всі роки комплексна програма соціальної підтримки мешканців. Її важливою складовою є соціальний захист воїнів. Щоб жодна родина, жодний військовослужбовець не залишилися без уваги й турботи міста!»

У Кривому Розі сім років діє комплексна Програма соціальної підтримки учасників АТО (ООС) на сході України та членів їх сімей. За цей час на соціальну підтримку учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих, полонених або зниклих безвісти воїнів з міського бюджету спрямовано 14,4 млн. грн. Напередодні Дня вшанування учасників антитерористичної операції допомогу отримають 165 військовослужбовців з інвалідністю, 89 дітей та 183 члени сімей загиблих, померлих, тих, хто пропав безвісти або перебуває у полоні, на загальну суму 2,1 млн грн.

«Важко передати почуття кожної родини, чиї сини, чоловіки, батьки пішли на війну. Це постійне напруження та переживання, і ми, матері, глибоко вдячні керівництву міста за те, що нас не залишили сам-на-сам зі своїм горем. Учасникам АТО та їхнім сім’ям надаються пільги у сплаті комунальних послуг, наші діти безкоштовно відпочивають в оздоровчих таборах, збережено пільговий проїзд у транспорті для наших воїнів. А наш реабілітаційний центр для учасників бойових дій – один із найкращих в Україні! Дуже багато робиться для хлопців, і ми раді, що наше рідне місто - Кривий Ріг», - сказала Наталя Король, голова громадської організації «Об’єднання солдатських матерів Криворіжжя».

Довідково: у Кривому Розі відкрито 102 меморіальні дошки на честь бійців, які загинули під час виконання військового обов'язку на Сході України, зведено два пам'ятники: у Тернівському та Металургійному районах. Пам'ятник у Тернах створений за позабюджетні кошти за особистої підтримки мера міста Юрія Вілкула і став першим пам'ятником воїнам АТО в Україні. У 2016 році Юрій Вілкул підтримав ініціативу Комітету солдатських матерів і рідних загиблих бійців про заснування Дня вшанування учасників АТО, пам'ятна дата була закріплена і в Статуті Кривого Рогу.

0 коментарів

Останні записи в блогах