Захист для криворізьких ринковиків

19.05.2014, Економіка
Друкувати

У Кривому Розі загалом діють три десятки великих і маленьких ринків, на яких працюють близько чотирнадцяти тисяч городян.

Про це йшлося під час нещодавньої наради з питань захисту прав торгуючих на ринках міста за участю їхніх керівників, громадських організацій підприємців та інших зацікавлених, яку проводила заступник міського голови Надія Подоплєлова.

- За перший квартал нинішнього року менше половини ринків звітують про прибуткову роботу, а всі інші — про збитки, - зазначила вона. - І пояснюють це різними причинами, зокрема зниженням платоспроможності покупців, зменшенням обсягів продажу, платежами за землю тощо. Як на мене, то добрі господарі не працюватимуть собі в збиток, а шукатимуть різні шляхи для виходу з нинішньої, справді непростої ситуації. Причому зважаючи на той незаперечний факт, що захист торгуючих на ринках щодо недопущення підвищення тарифів на оренду та послуги ринків нині є нагальним у контексті обговорення регуляторного акта — рішення міськради щодо ставок податку на землю на території міста. Водночас не варто забувати, що самі продавці також потребують соціального захисту, зокрема — офіційного працевлаштування. Бо коли приходить пенсійний час, то в багатьох відкриваються очі, що немає потрібного стажу, що відрахування не здійснювались, а тому й пенсія у кращому випадку мінімальна.

У ході обговорення питання начальник управління розвитку підприємництва виконкому міськради Ірина Рижкова зазначила, що, попри явні позитивні зрушення, на ринках ще достатньо проблемних питань. Скажімо, стихійна торгівля поруч з ними, іржаві прилавки на самих ринках, бруд та необлаштованість їхніх територій, та ж таки відсутність офіційного працевлаштування тощо. І хоча міська влада не має права втручатись у ціноутворення на ринкові послуги, та має змогу звертатись до контролюючих органів з відповідним поданням у разі виявлення недостовірної інформації щодо тарифних складових. Цією можливістю досі активно не користувались, але забувати про неї також ніхто не збирається.

Надія Подоплєлова закликала власників та керівників ринків не збільшувати тарифи на послуги. Наслідуючи в цьому приклад міста, який власними важелями — зокрема, коефіцієнтами щодо ставок податку на землю — сприяє стримуванню надлишкових витрат ринкових торговців, що має позитивно позначитись і на кінцевій вартості їхніх товарів. А для зайняття максимальної кількості місць варто якомога більше залучати до торгівлі на ринках безпосередніх товаровиробників, передовсім криворізьких та з прилеглих регіонів.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

1 коментар

Останні записи в блогах