Зміни до субсидії

22.07.2015, Комуналка
Друкувати

Нещодавно Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій» № 475 від 26.06.2015 р., яка набула чинності та суттєво коригує принципи надання громадянам субсидій для відшкодування частини вартості житлово-комунальних послуг.

Як інформує управління праці та соціального захисту населення виконкому міськради, перша і, мабуть, головна новація полягає в тому, що в новій формі декларації людям уже не потрібно вказувати дані про розмір їхніх доходів. Натомість управління соцзахисту отримуватимуть відомості про доходи людини безпосередньо у податківців або з Пенсійного фонду. Тож громадяни вказуватимуть у деклараціях лише вид отримуваного ними доходу і джерело - установу, підприємство чи організацію, з якого одержано кошти. Це значуще з огляду на те, що, за словами міністра соціальної політики України Павла Розенка, «суспільство виявилося неготовим правильно декларувати свої доходи. Заповнюючи декларації, люди припускаються численних помилок». Також важливою зміною порядку є відмова від штрафних санкцій за допущені громадянами помилки.

Водночас відбулися зміни й у видах виплат, які включатимуться до середньомісячного сукупного доходу. Згідно із зазначеною постановою, до сукупного доходу громадян не включатимуться окремі види доходів: благодійна допомога, одноразова допомога від держави та органів місцевої влади (виплати інвалідам, ветеранам до 9 Травня, сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції, матерям-героїням, допомога на поховання), грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції, а також деякі інші види доходів.

Врегульовано й питання надання субсидій фізичним особам – підприємцям. Для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, в розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних – 1218 грн. Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох (2436 грн.) і трьох (3654 грн.) прожиткових мінімумів для працездатних громадян.

Ще одна новація полягає у тому, що в разі смерті власника житла субсидію можна призначити на одну дієздатну особу, яка зареєстрована в житловому приміщенні. Також принципово важливим є надання права районним комісіям призначати субсидії, вирішуючи спірні питання на користь громадянина, адже кожну конкретну життєву ситуацію передбачити в законодавстві неможливо. При цьому Мінсоцполітики, яке ініціювало ухвалення означеного урядового рішення, твердо переконане, що рішення комісій необхідно ухвалювати максимально на користь людей.

Якщо у встановлений п’ятиденний термін управління соцзахисту не отримали необхідну інформацію від органів влади, то постановою їм надано право призначати субсидію на ту кількість зареєстрованих осіб, яка вказана самим громадянином у декларації. Відтепер надана можливість призначати субсидію на основі вказаних людиною доходів не за календарний рік, як це було досі, а за попередні три місяці. Це вагомий крок до більшої оперативності у визначенні розміру субсидії на основі актуальних доходів громадян. Більше того – пенсіонери отримують змогу одержати субсидію на підставі врахування їхніх даних за останній місяць.

За запевненням Мінсоцполітики, до початку осені кожна родина повторно отримає через «Укрпошту» бланки заяви та оновленої декларації, які слід подавати для оформлення житлової субсидії. Разом з тим, можна використовувати й чинні на сьогодні бланки цих документів.

Ці зміни до порядку призначення субсидії напевне позитивно відобразяться на кількості її одержувачів, завдяки чому люди на законних підставах матимуть змогу менше витрачатись на оплату житлово-комунальних послуг.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах