Зиму місто Кривий Ріг пережило без епідемії грипу

20.03.2015, Медицина
Друкувати

Попри прогнози щодо спалаху гострих респіраторних інфекцій та грипу в кінці зими — цього не сталося. За останні тижні в Кривому Розі в середньому реєструвалося трохи більше 5 тисяч тих, хто захворів на ГРВІ, що значно нижче епідемічного порогу.

- Торік у цю пору в місті, навпаки, спостерігався епідемічний підйом, за тиждень хворіло по 7-8 тисяч городян і навіть більше, - пояснює лікар-методист міського Центру здоров'я Раїса Титова. - Взагалі, починаючи з 1 жовтня минулого року і по 25 лютого нинішнього, перевищення епідпорогу не було. Ніде в школах рівень захворюваності не перевищував 15-20 відсотків від загальної кількості учнів. У середньому по нашому місту це трохи більше 5 відсотків. Тому можна стверджувати: цьогорічну холодну зимову пору ми пережили без епідемії грипу.

- Раїсо Вікторівно, завдяки чому її вдалось уникнути?

- По-перше, була сприятлива гарна погода, нерідко сонячна. Чимало криворіжців (це понад 10 тисяч) вчасно зробили щеплення проти грипу. По-друге, в багатьох мешканців міста зберігся імунітет проти грипу ще з минулих років: як проти вірусу “А”, так і вірусу “В”. У місті жодної школи не було зачинено, і цим все сказано, бо левова частина хворих завжди фіксується саме там. З 9 по 29 березня триватимуть шкільні канікули, тому сподіваємось, що рівень захворюваності знизиться ще. Звичайно, коли через три тижні у школярів розпочнуться заняття, можливий і невеличкий спалах захворюваності, та все буде залежати від погодних умов.

- Тобто, сьогодні маємо так звану звичайну сезонну епідемічну ситуацію з ГРВІ?

- Так. І це є основною особливістю нинішньої весни. Хворих майже вдвічі менше від епідемічного порогу. І це позитивна тенденція. Починаючи з жовтня минулого року і донині в Кривому Розі загалом перехворіло 85 тисяч городян, що на одну тисячу менше, ніж за попередній аналогічний період.

- Зазвичай частіше всього госпіталізуються діти, котрі мають різні ускладнення після грипу. Що б ви порадили батькам?

- Це правда. Таких дітлахів, які мають бронхіти, запалення легенів, інші недуги за тиждень у середньому фіксувалось десь 120-140. Тому батькам раджу контролювати перебування малюків на свіжому повітрі. Щоб вони не переохолоджувались, правильно харчувались (вживали багато вітамінної продукції).

- Зараз уже березень, чи ще зберігається надалі небезпека захворіти на ГРВІ та грип, і коли так, то наскільки вона велика?

- Навіть за сонячної днини в березні чи й у квітні гострі респіраторні інфекції зберігаються, тож підвищення захворюваності можливе. Тому, коли таке трапиться, потрібно звертатись за медичною допомогою. Грип, як відомо, передається повітряно-крапельним шляхом: при кашлі, чханні хворого багато інфекцій осідає в навколишньому середовищі. Тому важливо дотримуватись певних гігієнічних правил. Скажімо, в громадському транспорті ви тримались за ручки, сидіння чи ще якісь предмети. А інфекція на наших руках залишається протягом кількох годин. Тому якнайчастіше мийте руки з милом, коли повертаєтеся з вулиці. Носіть з собою носову хустинку і, коли кашляєте, прикривайте рот. А взагалі, навесні, коли ваш імунітет ослаблений, бережіть своє здоров'я.

Віталій Ткачук, "Червоний гірник".

 

1 коментар

Останні записи в блогах