Барви життя. Натхненна праця в творчість перейшла

кореспондент
Записів: 47
Дата запису: 14.07.2014
Комментарів: 0

Хто з нас хоч раз у житті не казав собі: ось піду на пенсію і тоді займуся своєю улюбленою справою, на яку нині бракує часу. Уже два місяці поспіль в Музеї трудової слави ПАТ «Центральний ГЗК» у приміщенні УКК ПАТ «ЦГЗК» по вул. Мусоргського працює виставка традиційного народного та декоративно-ужиткового мистецтва «Барви мого життя», учасниками якої стали 22 колишні працівники комбінату. За цей час її відвідали понад 1300 глядачів. У «Книзі відгуків» залишено 140 захоплених записів. Організатором виставки стала рада ветеранів ПАТ «ЦГЗК» на чолі з Анатолієм Лушпієм.

- Це в нас перша така виставка, але точно не остання, - каже Анатолій Васильович. - А наштовхнув на цю ідею лист від доньки ветерана праці Надії Бабенко, в якому вона писала, що її мама – справжня майстриня в техніці квілінгу, що її роботи нікого не залишають байдужим. Тож Надія Петрівна й стала найпершим учасником виставки. А далі на пропозицію взяти участь у вернісажі відгукнулися й інші ветерани, які займаються різноманітними видами творчості. Уже після відкриття виставки надійшло ще чимало нових заявок на участь, адже ветеранська організація Центрального ГЗК налічує 2700 чоловік і народних умільців серед них чимало.

Справді, на виставці очей не можна відвести від вишитих бісером ікон Валентини Саєнко, художніх вишивок Тамари Польової, Іраїди Павлової, вишитих картин Тетяни Мельник (недарма у своїх відгуках відвідувачі виставки саме їй присудили приз глядацьких симпатій). Захоплюють рушники Алли Шульги, вишиті рахунковою гладдю: здалеку глянеш – наче виткані, придивишся ближче – таки ж вишивка! Перед найбільшою за кількістю робіт експозицією Надії Бабенко просто затамовуєш подих – це ж скільки працелюбства треба мати, скільки художнього смаку і хисту, щоб зі скручених звичайних паперових смужечок створити такі диво-картини, а ще – навдивовижу точні портрети працівників ДП «Овація»! А повз експозицію Віктора Бізяєва, за словами співробітників музею, мало хто проходить байдуже. Вийшовши на пенсію, Віктор Аркадійович захопився випіканням пряників, та не простих, а кожен – як витвір мистецтва. Зізнається в розмові, що це їхнє родинне хобі. Перед тим, як спекти пряник, він спочатку розробляє його художній ескіз. У родині триває негласне змагання, чий пряник буде оригінальнішим за формою, за художнім оздобленням. А колишній водій «БєлАЗу» Дмитро Бузько на дозвіллі плете солом’яні капелюшки та брилі – для цього вирощує жито, сам готує для роботи солому. Не втрималась і собі приміряла – ну й гарно ж! Уже на схилі літ уперше взяв до рук олівця Василь Шабанов. Представлені на виставці його малюнки переносять кожного в світ дитинства, де живе Кінь-вогонь, де все навколо на рівні твоїх очей, таке загадкове і таємниче. Хто знає, якби життя з самого початку привело цього чоловіка не на фабрику огрудкування ЦГЗК, а в образотворче мистецтво, може б, мали ми самобутнього художника. А з іншого боку, Василь Михайлович є гарним прикладом того, що ніколи не пізно братися за нову справу.

- Хоч виставка триватиме ще до кінця літа, ми вирішили преміювати всіх її учасників та відзначити кращі роботи, - говорить Анатолій Лушпій. – Для цього в журі запросили директора міського виставочного залу мистецтвознавця Ольгу Валенську, членів Спілки народних майстрів України співробітника міського історико-краєзнавчого музею Ларису Кравченко та голову Спілки народних майстрів Кривбасу Маріанну Любас, які професійно оцінювали роботи. Хочу додати, що наші ветерани живуть цікавим творчим життям. Так, ми провели конкурс літніх красунь «Я - золота осінь», відродили улюблені в нашій юності «Вогники», що раз на квартал збирають друзів, регулярно возимо ветеранів у ботанічний сад, на екскурсії по місту тощо. Ось маємо виставку, де за кращі роботи встановлено І премію в розмірі 700 грн., ІІ премію – 500 грн., ІІІ премію - 300 грн., а за участь – 150 грн. Безумовно, все це можливо завдяки підтримці трудового колективу ПАТ «ЦГЗК», який упродовж 13 років відраховує раді ветеранів свій одноденний заробіток, причому ті структурні підрозділи, що виведені в аутсорсинг, відраховують також, завдяки підтримці керівництва ПАТ «ЦГЗК», яке також щорічно відраховує кошти з прибутку комбінату на потреби окремих категорій наших ветеранів.

Днями в ДП «Овація» ПАТ «ЦГЗК» відбулося святкове вшанування та нагородження переможців виставки «Барви мого життя». Принагідно директор з соціальних питань ПАТ «ЦГЗК» Віктор Артюх за багаторічну невтомну працю вручив нещодавно заснований нагрудний знак «За заслуги перед Центральним комбінатом» голові ради ветеранів ЦГЗК Анатолію Лушпію та голові Жовтневої районної ради ветеранів Вірі Глухій. За рішенням журі І премія присуджена роботам Алли Шульги та Надії Бабенко, ІІ премії удостоєні роботи Дмитра Бузька і Тетяни Мельник, ІІІ премією відзначено пряники Віктора Бізяєва та м’які іграшки й диванні подушки Ніни Гордонної. Колективи та солісти ДП «Овація» дарували всім ветеранам, котрі зібралися на свято, свої творчі подарунки. Отже, виставка триває. Побувайте, не пошкодуєте!

Мотрона Панова, "Червоний гірник".

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах